Co kdybychom si ponechali Aleše?

7917818V poslední době vyšlo v kanadském a českém tisku několik zajímavých článku o budoucnosti Aleše Hemského, ale jen jeden mi dokázal otevřít oči.

Musím se přiznat, že před začátkem sezóny jsem byl jeden z mnoha fanoušků Oilers, kteří si přáli „Trade“ Aleše Hemského, který podle mě zbytečně pobíral velké peníze, které se mohli využit na posílení jiného postu. Každé ráno, jsem se podíval na NHL.com a přál si, že uvidím článek o výměně Aleše. Nic se neděje a já si stále říkal, na co ten MacTavish čeká?

Odstupem času po začátku sezóny jsem si všímal hry Hemského, který se asi jeden z mála hráčů dokázal okamžitě přizpůsobit novému hernímu stylu, který vyžaduje důraz, větší forčeking a hlavně každé střídání odehrát na 100 procent. Přesto, že už nedostává tolik prostoru na ledě, je stále vidět a hraje pro tým. Tohle bych si opravdu přál od nového týmu, který se začíná budovat.

Možná málokdo si toho všiml, ale když srovnáme Hemského a Yakupova  po profesionální stránce,tak  je pro mě ruský mladík naprostý amatér, který si neváží dresu Oilers. Měsíc a půl zpátky brečel jako dítě, když mu Dallas Eakins nedával prostor, který požadoval. Místo toho, aby bojoval, tak běžel za manažerem, který okamžitě jednal o jeho budoucnosti. To Aleš se okamžitě přizpůsobil a ani nenaznačil, že by chtěl odejít z Oilers nebo že není spokojený se svou pozici v týmu.

Samozřejmě si toho všiml také Dallas Eakins, který si nemůže vynachválit Hemského přístup.

“Nestalo se mi, aby přišel, že musí nutně dostat víc času na ledě, nebo že ho musím stavět víc na přesilovky. Bere to tak, že dělá to, co potřebuje mužstvo. A když po hráčích chci, aby si osvojili některé nové návyky, Hemský je pochopil a přijal za své okamžitě. Ať je to nátlaková hra v obraně nebo obrana proti protihráči, který má puk. Je naprosto neuvěřitelný.”

Já, velký odpůrce Aleše, veřejně připouštím a zároveň přiznávám, že jsem udělal chybu a chci aby Hemský zůstal v Edmontonu. Přece jenom stále má co nabídnout týmu. Jeho přehled a neuvěřitelné přihrávky má stále v záloze, tak proč ne? Naše přesilovky, na které se nejde dívat, potřebují Aleše. Většina odborníku tvrdí, že náš tým potřebuje velké hráče, ale také hráče, kteří do naši hry přinesou myšlenku. Dokonce legendární osmašedesátka Jaromír Jágr tvrdí, že máme velmi podobné hráče v týmu a to je velká chyba, tak proč třeba nevytrejdovat Eberleho, kteří jsou s Hallem tak podobní, že si pomalu myslím, že jsou bratři Sedinovci (škoda, že jim to tak nejde jako Švédským bratrům). Přece jenom za něj bychom mohli dostat třeba toho vytouženého „top obránce“, kterého tak moc sháníme.

Kdo mi  tvrdit, že Hemský už nemá takovou kvalitu jako předtím, tak se mu musím smát. Ano, má problémy se zraněním, ale přesto je top hráč. Důkazem toho byla olympiáda, na které ukázal, že je to stále velký hokejista a ruku na srdce, byl to jednoznačně nejlepší hokejista v naší sestavě, i když jel na šampionát s pocitem, že většina fanoušků tvrdila, že tam nemá co dělat.

Teď budu ráno vstávat a doufat, že na NHL.com si budu číst, že Aleš podepsal nový kontrakt, který si zaslouží, protože málokterý hráč musel tolik toho vytrpět v podobě nezdaru v drese Oilers, tak proč skládat zbraně, když to konečně vypadá, že to do rukou vzali ti správní lidé, kteří to myslí s týmem dobře. Budu doufat, že generální manažer Craig MacTavish bude stejného názoru a nabídne novou smlouvu Hemskému. Do karet nám může hrát to, že Aleš nemá v lásce změny, jak přiznal jeho otec.

O budoucnosti našeho ,,hračičky,, se rozhodne v nejbližších dnech, kdy po olympiádě bude zbývat pouze týden do konce přestupového období.