Pojďme přivést Shea Webera

Shea+Weber+Edmonton+Oilers+v+Nashville+Predators+1AqXG-blj7RlNa kanadské stránce Edmonton Journal vyšel velmi zajímavý článek o tom, proč bychom se nemohli pokusit získat „Top obránce“ Shea Webera, který v neděli slavil s kanadskou reprezentací zlatou medaili z olympijskych her v Soči.

Tento hráč opět ukázal, že patří mezi špičku celé NHL. Jeho hra byla naprosto fantastická, když dokázal skvěle bránit a zároveň hrozit před bránou soupeře. Po celý turnaj byl hlavní článek v přesilových hrách Kanady, kde prokazoval skvělí přehled, který několikrát okořenil tvrdou střelou.

Právě takového hráče potřebuje Edmonton a samozřejmě všichni to víme, tak proč se nepokusíme o jeho výměnu? Stále dokola vedení mluví, že potřebujeme tohle a zas tohle, ale skutek utek. Ano, všichni tvrdí, že takového hráče je skoro nemožné vyměnit, ale víme, že v dnešní době je vše pouze byznys. Pamatuji sí na poslední play off Oilers, na tu krasojízdu ve vyřazovacích bojích, kdy byla Rexall Place vyprodána a fanoušci zpívali kanadskou hymnu. Pokud si dobře vzpomeneme, v našich obraných řadách byl jeden „Top Obránce“, kterým byl Chris Pronger, kterého také nebylo možné vyměnit a povedlo se. Sice jsme obětovali tři hráče, ale ten chlapec nás dovedl do finále Stanley Cupu.

Musím opravdu přiznat, že mě začínají unavovat řeči typu, že tento a zas tento hráč je nevyměnitelný, ale houby. Pokud chceme začít hrát play off a nebo se k němu aspoň přiblížit, musí přijít razantní kroky, které jsou nevyhnutelné. Musíme obětovat jednoho hvězdného hráče, abychom získali to co potřebuje každý velký tým a tím je „Top obránce“. Přece nemůžeme čekat další tři možná čtyři roky než naši mladí hráči vyrostou. To budeme dalších deset let sbírat jedničky draftu, k čemu to je? Chceme opět riskovat jak s dvojici Gagner-Cogliano, na které se sázelo a oba zklamali.

Máme spoustu mladých hráčů, kteří by mohli zaujmout vedení Nashvillu Predators a klidně budu tvrdit, že jsme jediný tým v NHL, který má v rukávu tolik možností, aby získal vytouženého hráče, tak pojďme zariskovat…..

Jen pro srovnání posledních vítězů poháru „Lorda Stanleyho“ Chicago- Keith, Boston-Chára, Los Angeles-Doughty a Anaheim-Pronger a právě tito hráči byli klíčový k úspěchu svého týmu.Asi něco na tom bude, tak je na čase to řešit, protože takového hráče nelze podepsat v letě, ale musí se vyměnit. MacTavish má na to čtrnáct dní, aby opravdu začal budovat tým, který se muže pomalu do konce sezóny sehrávat.