Edmonton v Rexall Place čekají divočáci z Minnesoty

Edmonton Oilers v Minnesota WildMáme tady třetí hrací den po olympijských hrách a to znamená, že jsou zpět ve hře  také „Olejáři“, kteří přivítají na domácím ledě Minnesotu Wild.

Oilers (20-33-7) at Wild ( 31-21-7)

Posledních 10: Edmonton 5-3-2, Minnesota 6-2-2

Tyto soupeře zítra čeká druhé utkání ze tří v této sezóně. První duel zvládli lepé domácí Minnesota, která přehrála Oilers v poměru 1-4, kdy hvězdou utkání se stal Jason Pominville, který si připsal do statistik gól a jednu asistenci.

Edmonton během olympijské přestávky pilně nacvičovali herní situace, které budou chtít zúročit ve zítřejším utkání. Dallas Eakins také přiznal, že už má jasno v tom, kdo bude v naši bráně jako číslo jedna. Dalo by se říct, že to nebylo nijak těžké rozhodnutí, přece jenom co předváděl v posledních utkání Ben Scrivens bylo úžasné. Generální manažer Craig MacTavish tvrdí, že momentální obsazení brankoviště nebylo tak dobré od doby Dwayneho Rolosona, který dotáhl Edmonton do finále Stanley Cupu.

Co se týče posledních tréninků, nemohli jsme si nevšimnout zařazení Aleše Hemského do druhé formace, kde by měl hrát levé křídlo. Očividně si svým dobrým výkonem na olympiádě řekl o lepší pozici v týmu. Jeho slušnou formu schytal David Perron, který se přesune do třetí formace mezi Gordona a Hendrickse.

Aktuální formu týmu nemá smysl zmiňovat, protože většina hráčů měla čtrnáctidenní půst zápasové praxe. Na druhou stranu si mohla většina borců odpočinout a doléčit menší zranění, ale máme samozřejmě hráče, kteří o dnešní utkání přijdou. Domácí Oilers se budou muset obejít o obránce Philipa Larsena, který stále bojuje s nemocí. To Wild je na tom hůř, protože budou postrádat kapitána Mika Koiva, Joshe Hardinga, Jasona Zuckera a Marco Scandella.

Do branky by se měla postavit naše nová brankářská jednička Ben Scrivens, který během pauzy už trénoval v nové vyzbrojí. Jeho protějškem bude zkušený finský gólman Nicklas Backstrom.

Naši pěti zápasovou sérii na domácím ledě začneme zítra ve 3:30 středoevropského času, kde budeme doufat, že navážeme na dobré výkony z posledních utkání. Go Oilers Go !!!