Páta prohra bez vstřelené branky na domácím ledě

DEV_5696_slidePrognózy, že bude velmi těžké se vrátit do stejného tempa jako před olympiádou se vyplnili. Edmonton opět předvedl špatný výkon, který korunoval prohrou 0-3. Oilers si připisují pátou prohru v sezóně na domácím ledě bez vstřelené branky.

Komentáře ve stylu, že budeme chtít navázat na výkony před pauzou byli nejspíš řečené pouze do větru, protože předvedena hra Oilers byla opravdu velmi špatná. Tým opět působil, že neví  co má hrát a aby toho ještě nebylo málo, zranil se ruský mladík Nail Yakupov, který odstoupil pro zranění kotníku.

„Bylo to dost trapné,“ řekl David Perron.„Nedokázali jsme si vytvořit šance a ani obrana nehrála dobře, prostě velmi špatné utkání.“

Do utkání lépe vstoupili hosté z Minnesoty, kteří se při hře 4na4 po krasné kombinaci ujali vedení. Běžela teprve třetí minuta utkání a nadějný finský útočník Mikael Granlund slavil svou šestou branku v sezóně 0-1.

„Myslím si, že ani Minnesota nehrála dobře, ale oni byli schopni využít své šance,“ řekl Dallas Eakins.

Druhý zásah přišel v polovině utkání, když nedůrazný Belov nechal Erika Hanlau objet bránu, ten našel dobře postaveného Stephaneho Veilleuxe, který pohotově vystřelil 0-2.

Po druhé brance se snažil Luke Gazdic vyburcovat své spoluhráče pěstním soubojem s Claytonem Stonerem, ale ani nakonec to nepomohlo.

“ Věděl jsem, že nehrajeme dobře, tak jsem chtěl tímto způsobem vše změnit,“ řekl Luke Gazdic.

Při třetí brance hostů opět chyboval Anton Belov, který si víc všímal osekávání hráče než hry. Dokázal toho využit Dany Heatley, který v pádu skóroval do prázdné brány 0-3.

V dnešním utkání to ruský obránce Anton Belov a jeho parťák Andrew Ference měli za tři záporné body. Očividně toto spojení dnes nefungovalo a změna obranných řad se do dalšího utkání dá očekávat.

Oba dva týmy dnes vyprodukovali shodně jednadvacet střel, ale efektivita týmu byla rozdílná. Do dalšího utkání mají svěřenci Dallase Eakinse co napravovat. Příležitost budou mít hned ze soboty na neděli při bitvě o Albertu.