Bitva o Albertu

306edmcgy2Edmonton po nevydařeném utkání s Minnesotou si dnes bude chtít spravit chuť. Lepší soupeř Oilers na nápravu si nemohli přát, protože dnes  v Rexall Place přivítají Calgary Flames v bitvě o Albertu.

Oilers (20-34-7) at Flames ( 22-30-7)

Posledních 10: Edmonton 5-4-1, Calgary 6-4-0

Velmi oblíbené kanadské derby se v letošní sezóně odehrálo už třikrát. Dvakrát se radovali „Olejáři“ z vítězství a jednou prohráli v prodloužení, když hvězdou večera se stal český útočník Jiří Hudler, který  rozhodl. Poslední „Bitva o Albertu“ v letošní sezóně se odehraje 23.března v Rexall Place.

Po posledním utkání, kdy Edmonton předvedl velmi matný výkon se dali očekávat změny v sestavě. Ty nakonec opravdu přijdou, ale budou vynucené, protože Dallas Eakins se bude muset obejít bez Antona Belova a Naila Yakupova. Ruský útočník odstoupil v utkání s Wild, když byl jeho kotník pukem zasažen. Podle posledních informací, dolní končetina není zlomená. Nahradit by je měli Mark Fraser a Ryan Jones. Do první formace se přesune Aleš Hemský a naopak David Perron se po jednom utkání vrátí na levou stranu druhé formace. Pohromadě také bude „Wagon line“ ve složení Hendricks-Gordon-Jones.

Do brány dnes nastoupí Ilya Bryzgalov, o kterém se dnes spekulovalo, že byl nabídnut Minnesotě Wild, která v posledních měsících řeší otázky kolem brankářů. Je tedy možné, že dnešní „Bitva o Albertu“ může být poslední utkání Bryzgalova v dresu Oilers.

Dnešní premiéru v derby si odbude tvrďák Matt Hendricks, který se nemůže dočkat utkání.

„Bude to velké utkání,“ řekl Matt. „Těším se na to. Je to moje první utkání v derby a doufám, že bude vítězné. Musíme od začátku hrát ve velkém nasazení, pak to bude pro nás jednodušší.“

Za pár hodin nám to začne, tak budeme doufat, že právě toto utkání bude odrazový můstek k lepším výkonům. Go Oilers GO!!!!