Z derby bereme pouze bod

406136_1393735003654_1Ani „Bitva o Albertu“ nevyšla podle představ. Edmonton po dalším nevýrazném výkonu, kde opět ofenziva byla bezzubá si připisuje do statistik bod za prohru v prodloužení 1-2. Hvězdou utkání se stál nováček Flames Sean Monahan, který vsítil obě branky Calgary.

Oilers si po prohře s Minnesotou chtěli napravit reputaci, ale bez útoku se těžko vítězí, i takto bychom mohli okomentovat výkon Edmontonu, protože dvaadvacet střel na domácím ledě je opravdu málo. Pouze dvě věci můžeme vyzdvihnout z dnešního utkání a to nasazení a slušný výkon Bryzgalova, který měl 28 úspěšných zákroků.

Střelecký neaktivnější třetinu měli „Olejáři“ a to hned tu první, když vyslali devět střel na bránu Reto Berriho, ale ani jedna střela nepřekonala švýcarského brankáře. To Calgary dokázalo využit jednu ze svých šancí. V čase 10:15 se před branou Ilya Bryzgalova nejlépe zorientoval Sean Monahan, který z otočky překonal ruského gólmana.

Ihned po vhazovaní se do sebe pustili Luke Gazdic a Kevin Westgarth, první jmenovaný vyšel z pěstního souboje vítězně, naopak levé křídlo z Calgary muselo být po knockoutu odvezeno do nemocnice.

Druhá třetina nebyla pro fanoušky v Rexall Place vůbec pohledná. Oba týmy dohromady vyprodukovali pouze devět střel a z toho Flames pouze tři.

Poslední dvacetiminutovka byla z obou stran lepší než ta předchozí. Flames přestříleli Edmonton 13-7, ale z branky v polovině třetiny se radovali „Olejáři“. David Perron si skvěle dokázal najet mezi kruhy a střelou zápěstí nedal Reto Berrovi šanci 1-1.

“ Snažím se každé střídaní odevzdat vše a když mohu slavit branku, jsem velmi šťastný,“ řekl autor 23 branek v sezóně David Perron. “ Naše pětka měla několik dobrých střídaní, které nás postupně dostávali od hry“

Nakonec rozhodovalo prodloužení. Poslední slovo měl opět mladíček sestavy Calgary Sean Monahan, když dokázal využít chybu slovenského obránce Martina Marinciniho, který špatně přihrál podél mantinelu 1-2.

„Jsme zklamáni. Dokázali jsme vyrovnat a vrátit se do utkání, ale nakonec prohrajeme,“ řekl Jordan Eberle.

Opět v sezóně vidíme, že hráči Oilers se hledají v útoku. Další nevýrazné výkony ukazují, že nutně potřebujeme radikální změny, které dokážou vnést nový impuls a kvalitu do týmu.

Další utkání hrajeme s Ottawou pátého března, kdy zároveň končí přestupní termín. Je dost možné, že v utkání budeme postrádat několik hráčů, kteří budou na cestě do svých nových týmu.