Oilers přivítá tým z hlavního města

PREVIEWOILERSSENSPár hodinek zbývá do uzávěrky přestupního termínu a to znamená, že hráči jako Hemský, Gagner a Nick Schultze si zítra mohou naposledy zahrát utkání v Rexall Place v dresu Oilers. Další tým, který vyzve „Olejáře“ bude tým z hlavního města Kanady Ottawa Senators.

Oilers (20-35-7) at Senators ( 27-23-11)

Posledních 10: Edmonton 5-3-2, Ottawa 5-4-1

V letošní sezóně se tito soupeři potkali 19.října v Canadian Tire Centre, kdy Edmonton po dvou brankách Ryana Nugenta-Hopkinse slavil vítězství 3-1. Přesto, že Ottawa nedokázala na domácím ledě bodovat, má stále velmi dobrou bilanci s Oilers. V posledních deseti utkání dokázali Senators 8 krát zvítězit.

Hráči Oilers v posledních dvou utkání nestačili na týmy Minnesota Wild a Calgary Flames. V obou utkání se opět Edmonton trápil v ofenzivě, která dokázala vyprodukovat pouze jednu branku, kterou vsítil proti Calgary David Perron. To Ottawa po blamáži na domácím ledě s Detroidem 1-6 se dokázala v posledním utkání v rámci Heritage Classic proti Vancouveru vrátit na vítěznou vlnu, když otočila  ze stavu 0-2 na 4-2.

Na rozdíl od Oilers má stále Ottawa reálnou šanci na postup do play off, protože Senators ztrácí pouze tři body na osmou příčku. Toho si jsou vědomi samotní hráči, pro které je každé utkání nesmírně důležité.

„Momentálně každé utkání pro nás má hodnotu zlata, protože na konci sezóny může rozhodnout jediný bod,“ řekl trenér Ottawy Bryan Murray.

Jednoznačně nejpozitivnější věc v posledních dnech v táboře Oilers je včerejší podpis Bena Scrivensa, který podepsal na dvě sezóny za 2,3 milionů dolarů ročně.

„Jsem tady jako doma. Proto jsem se rozhodl, že smlouvu podepíšu pravě tady,“ řekl Scrivens. „Jsem z toho opravdu nadšený.“

Do sestavy by se měl po jednozápasové odmlce vrátit Nail Yakupov, který odstoupil v utkání s Minnesotou po zásahu pukem do kotníku. To znamená, že má Oilers listinu zraněných čistou. Trenér Bryan Murray může počítat také s celým týmem.

Do branek by se měla postavit dvojice Ben Scrivens a za barvy Senators Craig Anderson.

Vše vypukne zítra o půl čtvrté ráno středoevropského časů, kde budeme moct vidět možná naposledy Aleše Hemského v dresu Oilers. Go Oilers Go !!!