Bryzgalov k Wild, Fasth k Oilers

viktor fasthGenerální manažer Oilers Craig MacTavish vůbec nečeká na zítřek, kdy nás čeká nejvíce výměn v sezóně a už dnes se pouští do práce. Opět „Olejáře“ dnes potkala rošáda v brankovišti, která v letošní sezóně je na denním pořádku.

Edmonton Oilers vyměnila ruského brankáře Ilyu Bryzgalova do Minnesoty Wild, který k „Olejářům“ přišel osmého listopadu. Od té doby odchytal dvacet utkání s čísly 90,8 procentuální úspěšnosti a 3,01 branky na zápas. Na oplátku Edmonton získal čtvrté kolo draftu v letošním roce.

„Byla to pro mě skvělá příležitost hrát tady,“ řekl Ilya Bryzgalov. „Byl jsem nadšený z organizace a potkal jsem tady spoustu skvělých lidí.“ 

Okamžitě vyskočila zpráva na oficiálních stránkách, že Oilers si už našli náhradu za Bryzgalova. Do Edmonton se z Anaheimu Ducks stěhuje švédský gólman Viktor Fasth, který v letošní sezóně odchytal pouze pět utkání. Do Kalifornie putuje páté kolo draftu 2014 a třetí kolo 2015.

Další informace v týmu se týkají obránců. Philip Larsen prošel waiver listinu bez povšimnutí a jeho kroky vedou na farmu. Na stejné listině se dnes objevil Corey Potter, který bude čekat do zítřka, kdy se dozví kam povedou jeho další kroky.