Aleš Hemský, Nick Schultze a Corey Potter opustili Oilers

stažený souborMáme pár hodin po přestupním termínu. Dnešní den byl pro fanoušky Oilers pouze den loučení, i takto bychom mohli označit pátý březen, který přinesl tři odchody našich hráčů.

Týden zpět Craig MacTavish na tiskové konferenci oznámil, že se na trhu před uzávěrkou přestupu bude snažit získat  zpět volby v draftu, které ztratil při výměnách Marka Frasera a Bena Scrivensa. Co slíbil to splnil.

Ještě před tím než začali vylézat výměny na povrch, stáhl si Boston Bruins z waiver listu obránce Coreyho Pottera, kterého včera Edmonton Oilers nabídlo celkům NHL. Potter v letošní sezóně nastoupil v barvách Oilers k šestnácti utkání, ve kterých zaznamenal pouze pět asistencí. Tento ročník byl pro amerického hráče výkonnostně nejslabší za své tříleté působení v klubu.

Každou sezónu probíhali spekulace v kanadském tisku ohledně budoucnosti českého křídla Aleše Hemského. Nakonec až dnes po jedenácti letech pardubický odchovanec opouští „Olejáře“ z Edmontonu. Jeho novým zaměstnavatelem se stala Ottawa Senators, která na oplátku Oilers poslala pátou volbu v letošním draftu a třetí volbu v draftu 2015.

Paradox je, že právě Ottawě včera vsítil Hemský dvě branky, které rozhodli o vítězství Oilers 3-2.

„Je smutné, že to spěje ke konci, ale tak to je. Je to obchod,“ řekl ke svému osudu po utkání Hemský. „Přál bych si, aby to bylo jinak. Abychom bojovali o play off a oni mě chtěli podepsat.“      

Potom co se Hemský dozvěděl, že jeho dlouhá cesta končí byl plný pocitů, které nedokázal popsat.

„Je to divný pocit a to zejména proto, že jsem tady byl tak dlouho, „ řekl Hemský. “ Mam tady spoustu dobrých vzpomínek, na které nezapomenu, ale už se těším na novou výzvu.“

Za jedenáct sezón v dresu Oilers si do statistik Hemský připsal 652 zápasů a 477 bodů (142+335). Dvakrát se dostal přes 70 bodů, dvakrát překročil hranici 20 branek. V play off odehrál třicet utkání, ve kterých zaznamenal sedmnáct bodů.

Spekuluje se, že už dnes může Hemský odehrát první utkání za Senators, protože Ottawa nastoupí proti Calgary, která je od Edmontonu co kamenem dohodíš.

Poslední výměnu dne uskutečnil Craig MacTavish půl hodiny před uzávěrkou. Zkušený bek Nick Schultz se stěhuje do Columbusu Blue Jackets za páté kolo draftu. Za tři roky jednatřicetiletý obránce odehrál v dresu Oilers 128 utkání. Do svých statistik zaznamenal sedmnáct bodů za jednu branku a šestnáct asistenci.

Podle předpokladů se dnes odvíjela uzávěrka přestupu, kde se MacTavish zbavoval hráčů, kterým po sezóně končí smlouva. Jeho největší aktivita bude až po sezóně, kde se pokusí podepsat vytoužené hráče.