Dnes poprvé bez Hemského

306172oilnyiHumbuk kolem uzávěrky přestupu je za námi a Edmonton se musí opět soustředit na další utkání, které odehraje dnes na domácím ledě proti New Yorku Islanders.

Oilers (21-35-7) at Islanders ( 24-32-8)

Posledních 10: Edmonton 6-2-2, New York 3-7-0

Oba celky prošli předevčírem změnami, Oilers přišli o Aleše Hemského a Nicka Schultze, kteří byli vyměněni. Také Islanders bude postrádat dva hráče a to Thomase Vanka a obránce Andrewa MacDonalda. Naopak nově se představí v dresu Oilers brankář Viktor Fasth, který přišel v úterý z Anaheimu Ducks. Švédský reprezentant bude dnes krýt záda Benu Scrivensovi.

„Mám ze všeho dobrý pocit,“ řekl švédský brankář. “ Kluci mě opravdu dobře přijali. Vidím to jako nový začátek a moc se těším až se postavím do brány.“   

Dnešní souboj mezi Oilers a Islanders bude druhé utkání ze tří, které uvidíme v letošní sezóně. První duel lepé zvládli domácí Islanders, kteří po skvělém výkonu ruského brankáře Evgeniho Nabakova zvítězili 3-2.

Logicky musí po odchodu dvou hráčů nastat změny v sestavě. Do druhé řady se opět vrací David Perron, který v posledních dvou utkání hrál vedle Gordona a Hendrickse. Další rošáda nastala na pozici centra, kdy Sam Gagner se přesune do prvního útoku, naopak Ryan Nugent-Hopkins do druhého. V obraně po odchodu Nicka Schultze zůstala mezera, protože Anton Belov je zraněn. Šanci opět dostane dánský bek Philip Larsen, který v posledních dnech zažíval docela peklo. Tři dny zpět ho Craig MacTavish napsal na waiver listinu, na které prošel bez povšimnutí. To znamenalo přesun na farmu, ale za pár hodin byl opět povolán do hlavního týmu.

“ Poslední dva dny jsem se cítil jako na horské dráze,“ řekl s úsměvem mladý obránce.

Hosté z New Yorku neprocházejí nejlepší období. Sice poslední utkání dokázali na ledě Winnipegu zvítězit 3-2 v prodloužení, ale jejich bilance z posledních deseti utkání je tři výhry a sedm proher. Edmonton je statisticky na tom lepé, přece jen zlepšená hra před olympiádou se pomalu vrací, důkazem toho je poslední utkání s Ottawou, kdy „Olejáři“ brali dva body za výhru 3-2.

Nejproduktivnějším hráčem Islanders je John Tavares, který bude chybět hostům do konce sezóny. Mladá hvězda si poranila na olympiádě koleno, které bude léčit několik měsíců. Dalším hráčem, který nezasáhne do utkání bude Eric Boulton. Dres „Olejářů“ určitě dnes neoblékne zmiňovaný Anton Belov a to z neznámých důvodů.

Čtvrté utkání z pětizápasové série na domácím ledě začneme opět o půl čtvrté ráno středoevropského časů. Go Oilers Go !!!