Edmonton předvedl skvělý obrat

DEV_8061_slideEdmonton Oilers po dvou třetinách prohrával 0-2, ale nakonec ve třetí třetině dokázal srovnat. Následně v prodloužení Taylor Hall rozhodl utkání, které bylo pro „Olejáře“ druhé vítězství v řadě.

Hvězdou utkání byla jednoznačně ikona klubu Ryan Smyth, který si připsal v utkání dva body za gól a asistenci. Svou devátou branku v sezóně vsítil v přesilové hře, která byla zároveň jeho 126 v dresu Oilers. To znamená, že přeskočil legendárního Wayne Gretzkyho, který zaznamenal o jednu branku méně. Momentálně se dělí o první místo s Glenem Andersonem.

„Je to pro mě velká čest se dostát mezí takové legendy,“ komentovat skok v historických tabulkách Ryan Smyth.

Poprvé se skóre měnilo v polovině první třetiny, kdy opět Edmonton inkasoval ve své početní výhodě. Do úniku se dostala dvojce Cal Clutterbucks  a Frans Nielsen, který nechal na sobě tíhu okamžiků a tvrdou střelou zápěstí poslal Islanders do vedení 0-1.

To, ale nebylo od Islanders vše, minutu a půl před konce třetiny mohli „Ostrované“ slavit druhou branku v utkání. Po skvělém nahození na branku se mohl po teči před brankou Bena Scrivensa radovat Anders Lee.

První třetina patřila doslova hostům z New Yorku, kteří přestříleli domácí Oilers 4-13. 

Druhá třetina byla o mnoho vyrovnanější než ta předchozí, ale oba celky předváděli velmi slušnou defenzivní práci.

„Islanders v dnešním utkání velmi dobře bránili,“ řekl trenér Oilers Dallas Eakins.“ Bylo velmi těžké se dostát do jejích zóny.“

Poslední třetina patřila Edmontonu, který nakonec dokázal utkání dotáhnout do prodloužení. První krok udělal Ryan Smyth, který se prosadil v přesilové hře, když dostal výstavní přihrávku od Jordana Eberleho 1-2.

Srovnání přišlo tři minuty před konce základní hrací doby, když  dánský obránce Philip Larsen dokázal prostřelit houf hráčů před bránou Evgenina Nabakova, který byl bez šance 2-2.

 “ Ryan střílel bekhendem a dostalo se to ke mně. Měl jsem docela dobrou rychlost, tak jsem to zkusil prostřelit a povedlo se,“ řekl Philip Larsen.

Vedení mohlo na svou stranu strhnout Islanders, když půl minuty před koncem základní hrací doby se do úniku dostal Michael Grabner, který nedokázal prostřelit Bena Scrivensa.

Rozhodnutí přišlo v čase 2:29, kdy se dostal Sam Gagner společně s Hallem do přečíslení. První jmenovaný šel do klíčky, která mu nevyšla podle představ, ale leader statistik Oilers Taylor Hall  tečí rozhodl o utkání.

Edmontonu se povedl skvělý obrat, který může pomoct do dalšího utkání. Určitě můžeme opět vyzdvihnout výkon Bena Scrivensa, který pochytal 32 střeleckých pokusů hostů.

Další utkání čeká Edmonton z neděle na pondělí v jednu ráno středoevropského času, kdy přivítá „Krále“ z Los Angeles.