Dokáže Edmonton pokořit nejlepší obranu v NHL?

1217EDMLA3062Edmonton zítra ukončí svojí pěti zápasovou sérii na domácím ledě proti „Králům“ z Los Angeles. Oilers se pokusí navázat na dvě poslední vítězné utkání proti Ottawě Senators a New Yorku Islanders.

Oilers (22-35-7) at Kings ( 36-22-6)

Posledních 10: Edmonton 6-2-2, Los Angeles 6-4-0

Oba soupeři v letošní sezóně odehráli spolu prozatím jedno utkání, které se hrálo v Los Angeles. Šťastnější po střetnutí byli domácí „Králové“, kteří po skvělém výkonu svého gólmana Martina Jonesa slavili vítězství 0-3.

Na sobotním tréninku Oilers jsme mohli zahlédnout několik změn. Trénink absolvoval nadějný obránce Oscar Klefbom, který byl tentýž den povolán do hlavního týmu. Spekulovalo se, že mladý Švéd by si mohl v zítřejším utkání odbýt premiéru v hlavním týmu, protože Jeff Petry nedohrál utkání proti Islanders. Nakonec to podle posledních informací vypadá,že si Oscar Klefbom bude muset ještě počkat na svou premiéru. Jeff Petry by měl být fit do utkání s Los Angeles Kings.

„Cítím se mnohem lepé než po utkání,“ řekl Jeff Petry. „Momentálně věřím, že můžu zasáhnout do utkání proti Kings.“

Další změny postihli naše formace, které se oproti utkání s Islanders docela proházeli. Trénink se odehrál v tomto složení.

Hall-Gagner-Perron 
Yakupov-RNH-Eberle 
Hendricks-Gordon-Joensuu 
Gazdic-Smyth-Jones

Hráči Kings si vezou do Rexall Place sérii šesti vítězství v řadě. V zítřejším utkání budou „Králové“ opět spoléhat na svou výtečnou obránu, která je zdobí po celou sezónu. Jejich 2,05 obdržené branky na zápas patří mezi nejlepší v lize.

Do utkání určitě nastoupí nová hvězda týmu Marian Gaborík, který přišel před uzávěrkou přestupu z Columbusu Blue Jackets za Matta Fratina a dvě volby v draftu.

„Jsem velmi šťastný, že můžu byt v takovém týmu jako jsou králové„, řekl Gáborík.

Co se týče marodky týmu, jsou na tom „Olejáři“ hůř. Edmonton se  bude muset obejít bez obránce Antona Belova, který bude chybět dva až tři týdny kvůli zranění svalu. To Kings má kompletní sestavu.

Spekulovalo se, že poprvé dostane šanci v dresu Oilers nová akvizice v brankovišti Viktor Fasth, který přišel čtvrtého března z Anaheimu, ale nakonec podle posledních zpráv bude v bráně Ben Scrivens. Právě Scrivens přišel z Kings jako nežádoucí do Edmontonu. Budeme teda doufat, že vytasí všechny své zbraně proti svému bývalému zaměstnavateli. Jeho protivníkem by měl být Jonathan Quick.

Vše zítra začne netradičně v Rexall Place v jednu hodinu středoevropského časů. Go Oilers Go !!!