Dnes a zítra nás s Ottawou čekají poslední vzájemné zápasy v sezóně

Dnes večer se v příznivém čase střetneme s Ottawou Senators a zítra si to zopakujeme. A to bude v rámci společných soubojů v letošní sezóně vše. Ottawa se do play off totiž zcela jistě nedostane. Takže si tyto dva zápasy ještě užijte.

V brance Edmontonu je potvrzen Mikko Koskinen. Zítra bude v naší brance Mike Smith. S týmem již trénue Alex Stalock, na jehož start se netrpělivě čeká a na různých fanouškovských fórech se opravdu na jeho start někteří nemůžou dočkat. Do sestavy Edmontonu se vrací Kyle Turris, který poslední dva zápasy absentoval. Odpočine si Gaetan Haas. V sestavě i dnes uvidíme Caleba Jonese, který nastoupil v obou posledních zápasech vedle Ethana Beara. Jones letos zatím odehrál pouhých 19 zápasů. Jinak se jede podle předešlého modelu a sestava se mění minimálně.

Darnell Nurse je v lize nejlepší co do vstřelených gólů obráncem. V 39 zápasech jich má na kontě 13. Druhý Jakob Chychrun z Arizony má 12 gólů. Nurse je v kanadském bodování obránců na 10. místě s 28 body. Tyson Barrie je na 3. místě s 32 body. Na 1. a 2. místě jsou Viktor Hedman z Tampy a Adam Fox z Rangers shodně s 36 body.

Darnell Nurse je letos nebývale produktivní

V celkovém bodování je na 1. místě stále neochvějně Connor McDavid s 64 body následován Leonem Draisaitlem s 57 body. Třetí Patrick Kane na Draisaitla ztrácí již 6 bodů a čtvrtý Mitch Marner 10 bodů.

V brance Ottawy bude stát Švéd Marcus Hogberg, který si naposledy zachytal 19. února, což je opravdu dlouhá doba a tak by se toho mělo využít. Kór když Hogberg předtím neoplýval právě spolehlivými výkony. Letos nastoupil do deseti zápasů a pouze ve dvou se mu podařilo dostat přes 0.9% úspěšnosti zásahů a jen v jediném z těchto dvou chytal celý zápas.

V posledních dvou zápasech za Ottawu konečně chytal i nám starý známý Anton Forsberg. Ten sezónu jak víme začínal v Edmontonu, odkud byl chvíli po startu sezóny z waiveru „hanebně“ ukraden Carolinou. Poté prošel ještě Winnipegem až zakotvil v Ottawě. Zde si až před pár dny konečně odbyl debut v této sezóně v zápase proti Torontu a poté s jednozápasovou přestávkou nastoupil do dalších dvou zápasů a ve všech měl pěkná čísla. Nyní se Forberg tedy ukáže v dresu soupeře proti týmu, za který měl původně chytat, i když to bude jen lavičce. Ale, kdo ví… Každopádně když to nevyjde dnes, zítra by to klapnout mělo.

Anton Forberg si se svojí parádní maskou za Edmonton nakonec nezachytal.

Edmonton s Ottawou spolu letos hráli sedmkrát a ve všech sedmi zápasech byl úspěšný Edmonton. Tak si to nepokažme… 🙂

V médiích jsem zaznamenal zajímavou spekulaci a sice, že Edmonton se ÚDAJNĚ zajímá o možnostech získání Taylora Halla. Pokud by toto byla pravda, je jasné, že by jsme se museli zbavit nějakého drahého hráče jako Koskinen, Neal, Kassian, potažmo Larsson, kterému letos končí smlouva. Hall má s Buffalem podepsanou jen jednoroční smlouvu s cap hitem 8 milionů dolarů. Spíš si ale myslím, že tady zůstane jen u spekulací.

Dnešní zápas v Canadian Tire Centre v Ottawě začíná ve 23:00 SEČ a přímým přenosem ho mimo jiné vysílá i Nova Sport 1.