Ben Scrivens se snažil seč mohl

20140309Scrivens_DLEdmonton dnes dostal názornou ukázku od „Králů“ z LA jak má vypadat moderní hokej. Hokejisté z Kalifornie po totální ofenzívě porazili Oilers 2-4.

Hvězdou utkání byl jednoznačně útočník Kings Jeff Carter, který zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. Na druhé straně hřiště kraloval Ben Scrivens, který měl po celé utkání spoustu práce. Za jeho 46 úspěšných zákroku si nakonec po střetnutí vysloužil ocenění druhé hvězdy utkání.

„Dnes jsem se opravdu nenudil,“ dodal s úsměvem Ben Scrivens.„Musíme zapracovat na tom, abychom nedávali soupeřům tolik prostoru.“

Utkání začalo ve svižném tempu. Hostující tým se po minutě a půl dostal do vedení, když si přihrávku Jeffa Cartera vlastní bruslí srazil do brány obránce Oilers Philip Larsen 0-1.

„Musím uznat, že to bylo velmi nešťastné,“ řekl po utkání dánský obránce.

Vyrovnání se Edmonton dočkal v čase 7:24 po krásné kombinaci první formace. Na konci celé akce byl Taylor Hall, který bekhendem překonal hostujícího Jonathana Quicka 1-1.

Druhou třetinu ovládli „Králové“, kteří přestříleli Edmonton 21-14. Samozřejmě taková porce střeleckých pokusů musela skončit brankou. Nakonec tým z LA dokázal vytěžit hned tři branky, které rozhodli o osudu utkání.

Na 1-2 vsítil branku obránce Alec Martinez. Následně za minutu a půl se podruhé v utkání trefil Jeff Carter, který vylepšil statistiky Kings přesilových hrách. Hřebíček do rakve zabil urostlý útočník Trevor Lewis. Všechny tři branky padli v rozmezí sedmi minut.

„Myslím si, že jsme se snažili jak jsem mohli, ale Kings jsou ve formě a dnes to opravdu dokázali,“ řekl Taylor Hall.

Edmonton se ještě na začátku třetí třetiny pokusil o zdramatizování v podobě snížení, když po dvou minutách se mohl radovat z branky Sama Gagnera, který využil brusle obránce Drewa Doughtyho, ale zkušení hráči Kings si pohlídali stav až dokonce.

Oilers dnes opravdu neměli na hráče Kings, kteří po celé utkání dominovali. Sice Edmonton měl několik světlých chvilek, ale na takový celek je to opravdu málo.

Edmonton teď čeká čtyř zápasový „Road Trip“, který začne ve středu ráno s Minnesotou Wild.