«

»

Bře 12 2014

Klefbom se konečně dočkal

478001503_slideŠvédský jednadvacetiletý obránce Oscar Klefbom, který byl draftován Edmontonem v roce 2011 v prvním kole jako celková devatenáctka má za sebou první utkání v NHL.

Naděje Oilers se postavila v utkání vedle nejzkušenějšího obránce a zároveň kapitána týmu Andrewa Ference, který mu v průběhu utkání radil co má změnit a jak má hrát.

„Musím říct, že Andrew je opravdu velmi skvělý hráč a musím mu poděkovat, že mi pomohl. Komunikoval se mnou na lavičce a radil mi co mám dělat.“

Na otázku premiéry Oscara Klefboma reagoval Dallas Eakins, takto „Myslím si, že na začátku chtěl až moc, ale pak každým střídáním byl lepší a lepší.“ Chvilkami nešlo poznat, že hraje své první utkání.“

Pro Klefboma bylo  první utkání v NHL také peprné z toho důvodu, že se postavil proti svému dobrému kamarádovi Jonasovi Brodinovy.

„Mluvili jsme spolu, ale nemyslel jsem na to,“ řekl švédský bek. „Vždy je to super, když můžete hrát proti svému kamarádovi.“

Nakonec naděje v barvách Oilers odehrála 15:09 minut a připsala si asistenci u branky Jordana Eberleho, který ve třetí třetině vyrovnal na 3-3. Za zmínku také stojí dva střelecké pokusy a dvě zablokované střely.