Edmonton se pokusí potrápit lídra Západní konference

306edmstl1Edmonton po skvělém obratu nad Minnesotou zavítá na led St.Louis Blues, kterým patří první příčka Západní konference. Svou první cestu do svého bývalého klubu po výměně si odbude David Perron.

Oilers se v letošní sezóně potkali s Blues dvakrát. Obě utkání vůbec nezvládli, když prohráli 0-6 a 2-5. Zítřejší střetnutí v Scottrade Center bude poslední šance v této sezóně jak napravit nelichotivé výsledky s „Bluesmeni“.

Náš nejlepší střelec David Perron, který si v posledním utkání s Wild vylepšil své maximum v kariéře v počtu branek na číslo 24 se poprvé postaví na ledě Scottrade Center na stranu hostů. Levé křídlo bylo před sezónou po šesti letech ze St.Louis vyměněno k Oilers za Magnuse Paajarviho, který si s sebou přibalil druhou volbu v draftu 2014 .

Asi největší otázkou před utkáním je, kdo nastoupí na pozici druhého centra. Sam Gagner si v posledním utkání poranil kotník po hitu Matta Cooka. Sice se Gagner vrátil po pár minutách do utkání, ale druhý den mu kotník opuchl. Rozhodne se až pár hodin před utkáním avšak jako náhrada je připravený švédský centr Anton Lander, který byl po střetnutí s Minnesotou povolán do hlavního týmu.

„Budeme vědět více, až pár hodin před utkáním,“ řekl Dallas Eakins.“ Zatím to máme tak na padesát procent, že Sam bude hrát.“  

Hráči Oilers jsou si vědomi, že je zítra čeká opravdu těžké utkání, přece jenom první místo v Západní konferenci mluví za vše, ještě k tomu před uzávěrkou přestupního termínu získalo St.Louis Blues brankáře Ryana Millera, který stále patří mezi špičku celé NHL.

V posledních deseti utkání dokázali „Bluesmeni“ sedmkrát zvítězit a jen dvakrát prohráli. Určitě velkou zásluhu na tom má také Ryan Miller, který se okamžitě stál jedničkou týmu. To Edmonton po porážce doma s Los Angeles King se dokázalo proti Wild zvednout a na samostatné nájezdy zvítězit.

Do utkání určitě nezasáhne Anton Belov, který stále bude chybět kvůli zranění svalu. To domácí Ken Hitchcock bude postrádat Vladimíra Sobotku a obránce Jordana Leopolda.

Vyzvat v bráně Ryana Millera by měl dnes Ben Scrivens, který v posledním utkání odpočíval a dal šanci Viktorovi Fasthovi, který si v dresu Oilers odbyl premiéru.

Vše nám začne v jednu hodinu středoevropského času. Go Oilers Go!!!