Oilers nezvládli třetí třetinu

478497813_fullSize_1Edmonton ani do třetice v sezoně nedokázal porazit St.Louis Blues. Přestože se „Olejáři“ dvě třetiny drželi, tak kolaps ve třetí třetině vše zhatil. Oilers si nakonec odvezlo od lídra Západní konference výprask 2-6.

Edmonton v průběhu dvou třetin byl pod tlakem, ale držel nadějný výsledek. Vše se změnilo v poslední třetině, ve které domácí ukázali své účinné zbraně, kterými jsou tvrdost a jednoduchost.

„Drželi jsme se dvě třetiny,“ řekl Dallas Eakins. „Myslím si, že jsme byli schopni uhrát aspoň bod, ale nás nakonec svojí hrou převálcovali.“ 

Do utkání lepé vstoupili hosté z Edmontonu, když v osmé minutě se trefil navrátilec do Scottrade Center David Perron, který si skvěle najel do prostou, kde ho našel Taylor Hall, 1-0. 

„První branka nám dodala sebevědomí, které nás hnalo kupředu,“ řekl David Perron.

Oilers se klidně mohlo dostat do dvoubrankového vedení, ale šance Ryana Nugenta-Hopkinse a Naila Yakupova zmařil Ryan Miller, který byl opět oporou svého týmu.

Domácí se nakonec do konce třetiny dočkali po velkém tlaku vyrovnání, když po skvělé individuální akci se prosadil navrátilec do sestavy Blues Vladimír Sobotka, 1-1.

V první třetině byla naprosto v režií „Bluesmenů“, kteří Oilers přestříleli ve střeleckých pokusech 15-8.

Běžela šestá minuta druhé třetiny a fanoušci Blues se mohli radovat podruhé v utkání. Po pěkné kombinaci mezi T.J. Oshie a Vladimíra Tarasenka se mohl ruský mladík radovat z dvacáté branky v sezóně,1-2.

Edmonton začal vyrovnávat hru a důkazem toho bylo vyrovnání. Sice brance Oilers předcházelo zranění obránce „Bluesmenů“ Baretta Jackmana, který dostal kolenem do hlavy od finského útočníka Jesseho Joensuua, když ho přeskakoval, ale k uznání branky Marka Frasera incident nezabránil, 2-2.

Po dvaceti minutách byli aktivnější domácí v poměru střel 23-14.

„Drželi jsme se čtyřicet minut, ale jejich tvrdý forčeking nás nutil k chybám,“ řekl po utkání kapitán Oilers Andrew Ference.

Během třinácti minut třetí třetiny přišla zmiňovaná smršť domácích, kteří čtyřmi brankami rozhodli utkání. Jako první se prosadil obránce Alex Pietrangelo, který po chybě Andrewa Ference prostřelil Bena Scrivense. Další branku vsítil Jaden Schwartz po přihrávce Davida Backesa. Na 2-5 se prosadil v přesilové hře 5na3 T.J. Oshie, který dorazil střelu Alexandera Steena a poslední zářez v utkání zaznamenal svou druhou brankou v utkání Jaden Schwartz.

Musíme přiznat, že třetí třetinu hráči Oilers vůbec nezvládli, když se nechávali zbytečně vylučovat, ale na obranu „Olejářů“ můžeme říct, že St.Louis ukázalo, že jim právem patří čelo Západní konference.

„Potřebujeme více trpělivosti ve své hře,“ dodal David Perron.

Další utkání čeká Oilers hned zítra na ledě Detroidu Red Wings, kteří stále bojují o play off.