Zdravím všechny naše příznivce a než se dostanu k dnešnímu zápasu, musím Vás na začátek Vás seznámit s organizační změnou.

Kuba nyní není schopen psát a nevíme na jak dlouho a na psaní jsme tak nyní zbyli už jen dva, čili já s Jindrou, přičemž Přéma se stará o Facebook (s naší pomocí). Ve dvou lidech psát články na takové množství zápasů už nejde, protože jsme oba časově vytížení, jak pracovně, tak i z rodinných důvodů. Proto už nebudeme prostě schopni psát plnohodnotné Preview na všechny zápasy.

Budeme se nadále snažit střídat se a udělat co nejvíc zápasů, ale někdy to prostě nevykryjeme. Chceme ale, aby se fanoušek nebo čtenář alespoň nějakých dostupných informací dočkal a tak budeme psát alespoň takové minipreview, kde budou informace, ke kterým se dostaneme a které z časových důvodů budeme moci ten den dát dohromady.

Chceme to ale nyní jasně definovat, aby bylo jasné co čtenář může čekat a také máme nějaký svůj „psací standard“ a chceme si udržet nějakou úroveň.

Klasické dlouhé a tradiční preview tak bude v nadpisu článku označeno jako: PREVIEW: Dnes se utkáme s Jets…..

Provizorní info ve dnech, kdy nebudeme stíhat bude označeno jako ICING: Dnes se utkáme s Jets……

Věříme, že nám nadále zachováte přízeň a my se budeme nadále snažit o co nejlepší servis, jaký bude v našich silách. A tímto Vás znovu vyzývám, kdo by nám mohl alespoň trošku pomoci, pomozte nám, už to fakt není sranda a my se toho stejně vzdát nechceme a chceme to dělat dál, protože to milujeme, ale zároveň si chceme udržet nějakou kvalitu. Takže asi tak. Tolik organizačních věcí a teď pojďme k dnešnímu zápasu a hned ke zkrácenému preview…

ICING: Dnes podruhé za sebou proti Winnipegu

Převčírem hráli Oilers na ledě Winnipegu a zápas se jim hodně nepovedl. Už na začátku zápasu jsme prohrávali, když Koskinen pustil velmi laciný gól po nijak nebezpečné střele Lowryho. Druhý gól jsme inkasovali ve druhé třetině při zmatcích na ledě, kdy se k puku dostal Ehlers a z kruhu propálil Koskinena třelou nad lapačku do růžku. V 10 minutě už to bylo 3:0 když v přesilovce Dubois tečoval střelu Morriseyho. Nio a v posledních vteřinách první třetiny tečoval Scheifele střelu Stanleyho a bylo to 4:0.

Vzhledem k tomu, že obě třetiny jsme tahali za kratší konec a prostě jsme byli horší, nezdálo se, že by se s tímto zápasem dalo ještě něco udělat. Na třetí třetinu už zůstal v kabině Koskinen, který dnes neměl svůj den a místo něj naskočil Skinner. Začátkem třetiny dokázal Draisaitl děma slepenými přesilovkovými góly dát Edmontonu naději, ale ten den nám to nebylo souzeno a i když ke konci zápasu ty šance byly a zlepšení bylo výrazné, už bylo pozdě. Naopak Connor ještě pečetil výhru gólem do prázdné branky. Stuart Skinner měl 8 zásahů a čistý štít. V zápase měl několik velkých příležitostí Puljujarvi, ale řešil je špatně. Snad se mu příště bude dařit mnohem lépe.

Na Puljujarviho gólovém zakončení se ještě musí zapracovat

Dnes se gard otočí a hraje se v Edmontonu a Oilers chtějí zpackaný úterní zápas napravit. Trenér Tippett se obrací zpět k zápasům na tripu: „Některé věci v Bostonu se nám líbily, zápas s Buffalem jsem pravděpodobně měli vyhrát, ale jeich brankář hrál velmi dobře. Naše hra v St.Louis se mi nelíbila, ale vyhráli jsme tam. Pak jsme přijeli do Winnipegu a bylo vidět, že jsme měli na závěr tripu málo energie“.

Winnipeg má z posledních 10 zápasů 7 výher a 3 prohry, z toho 2 v prodloužení. Takže forma jako hrom. Lepší už jsou v tomto směru v NHL už jen Toronto s 9 výhrami a 1 prohrou a Anaheim s 8 výhrami a 2 prohrami. Edmonton trošku přibrzdil, ale pořád máme z 15 zápasů pouze 4 prohry a to je pořád skvělé. Anaheim je nyní vedoucí tým Západní konference, druhý je Edmonton a třetí Winnipeg.

Edmonton je zatím s 61 góly nejproduktivnějším týmem v Západní konferenci a druhý v celé NHL, první je Florida, která vstřelila o 1 gól více.

Oproti zápasu ve Winnipegu dnes nebudou hrát Perlini a Ryan. Druhý jmenovaný nebyl ani na ledě na tréninku. Místo Ryana nastoupí na centru čtvrté formace Colton Sceviour a na křídle místo Perliniho Tyler Benson. Tyson Barrie bude opět hrát v první obranné dvojici s Nursem, zatímco Bouchard ve třetí s Koekkoekem. V brance dnes nastoupí Stuart Skinner! Zranění jsou stále Smith a Shore.

Stuey jde opět do akce!

Winnipeg má na marodce Paula Stastnyho. Power duo Scheifele – Wheeler, které dlouho laborovalo s covidem už se pomalu ale jistě vrací do zápasového tempa. V brance Winnipegu dnes popáté za sebou nastoupí jednička Connor Hellebuyck. Náhradník Eric Comrie nastoupí tedy až zítra ve Vancouveru (důkaz, že se nás bojej! :o) )

Zápas v Rogers Aréně v Edmontonu začíná ve 3:00 SEČ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.