Po dobrém výkonu bereme pouze bod

411369_1394844264900_1Hráči Oilers ukázali, že výprask proti St.Louis Blues na nich nenechali negativní stopy, protože jejich výkon proti Detroitu můžeme ohodnotit za velmi solidní. Po boji si odvážíme bod za prohru na samostatné nájezdy.

Už před utkáním byl nucen Dallas Eakins udělat dvě změny v sestavě. Na marodku se dostal obránce Mark Fraser a Sam Gagner, kterého stále pobolívá kotník. Šanci opět dostal dánský obránce Philip Larsen a Gagnera nahradil Anton Lander, který si řekl o místo v týmu skvělými výkony v AHL. Švédský hráč nakonec měl největší „Ice time“ ze všech útočníků.

Do utkání vletěli lépe hráči Oilers, kteří se snažili odčinit porážku s „Bluesmeny“, ale svojí aktivitu nedokázali zúročit brankou. Tu naopak vstřelili domácí Detroit. V čase 13:53 slovenský útočník Tomáš Tatar z otočky našel před bránou Rileyho Sheahana, který nedal šanci Viktorovi Fasthovi, 0-1.

V druhé třetině se ani jeden tým gólově neprosadil, přesto diváci mohli vidět několik povedených akcí na obou stranách. Oba celky vyprodukovali shodně sedm střel.

Edmontonu se povedlo vyrovnat v devětačtyřicáté minutě utkání, kdy po skvělém forčekingu dvojice Boyd Gordon a Matt Hendricks donutili zazmatkovat domácího obránce Brendana Smitha, který namazal ikoně Oilers Ryanovi Smythovi,1-1. 

„Byl tam skvěly forčeking od Hendyho a Gorda,“ řekl Ryan Smyth. „Myslím si, že jsme měli dobrou první  třetinu, ve které jsme nedokázali skórovat, ale ve třetí nám to vyšlo.“

Oilers měli ke konci poslední dvacetiminutovky štěstí, když se musel poroučet na trestnou lavici Boyd Gordon za zdržování. Detroit si vypracoval několik slibných příležitostí, ale skvěle chytající Viktor Fasth držel naděje na dobrý výsledek. Fasth si nakonec po utkání připsal do statistik dvaadvacet úspěšných zákroků.

„Byla to velmi těžká situace, ale nakonec jsme zachránili aspoň bod ,“ řekl Boyd Gordon. „Musíme poděkovat Viktorovi, který předvedl ke konci několik dobrých zákroků.“ 

Hráče Edmontonu v prodloužení potkal stejný osud jako v posledních minutách třetí třetiny, když se na trestnou lavici musel opět poroučet hráč za zdržování. Tentokrát si odkroutil trest Martin Marincin, který naštěstí strávil na trestné lavici celé dvě minuty.

Rozuzlení utkání nakonec muselo přijít až na samostatné nájezdy, které jedinou brankou v třetí sérii rozhodl v prospěch „Rudých křídel“ Slovak Tomáš Tatar.

Oilers si nakonec po dobrém výkonu odváží pouze bod, ale Dallase Eakinse mrzelo, že jeho tým si neodnesl oba body.

„Mrzí mě, že jsme to nedokázali uhrát na lepší výsledek, protože jsme dřeli celé utkání. Hráči si zaslouží uznání za předvedenou hru.“

Přes porážku Oilers v utkání se první hvězdou stal Ryan Smyth, který zaznamenal svou desátou branku v sezóně. Musíme uznat, že pravém, protože neúnavný veterán po celé utkání byl pro obranu Detroitu hrozbou. V posledních utkání si říká velmi nahlas o nabídku nové smlouvy, která mu vyprší po sezóně.

Edmonton čtyřzápasový „Raod Trip“ ukončí v nedělí proti Carolině Hurricanes.