Justin Schultze dovedl Oilers k vítězství nad Carolinou

479150657_slideHráči Oilers dokázali navázat na dobrý výkon z utkání s Detroitem, ale s opačným osudem. Po tuhém boji dokázal Edmonton zvítězit na ledě Caroliny Hurricanes 2-1. Hrdinou střetnutí se stal ofenzivní obránce Justin Schultze, který ve třetí třetině vstřelil vítěznou branku.

Do sestavy se opět vrátila dvojice Sam Gagner a Mark Fraser, naopak chyběl finský útočník Jesse Joensuu, který nedohrál utkání s „Rudými křídly“, když musel opustit utkání kvůli zranění chodidla.

Utkání začalo velkou šanci Alexandera Semina, který nedokázal potrestat chybu obrany. Po velké šanci domácích se ke slovu dostali“Olejáři“, kteří začali vystrkovat drápky.

První branka v utkání padla v čase 6:43 do branky domácí Caroliny, když se dokázal prosadit Matt Hendricks. Brance předcházeli dvě teče obránců Hurricanes, kteří nasměrovali puk za záda Antona Khudobina,1-0.

„Hendy se stává našim srdcem týmu,“ řekl Dallas Eakins. „Každy tým musí mít hráče jako je on.“

Edmonton se po vstřelené brance usadil v obraném pásmu Caroliny, které odolávala tlaku hostů. Pomalu začali Hurricanes vyrovnávat hru, která jim přinesla tížené ovoce.

Po střele Erica Staala se kotouč odrazil od hokejky Davida Perrona do vzduchu. Ben Scrivens se snažil vyrážečkou puk dostat mimo dosah branky, ale nepovedlo se. Místo toho se puk odrazil před Jordana Staala, který se štěstím vyrovnal, 1-1. Dokonce třetiny zbývalo pouze osmnáct sekund.

Po přestávce Edmonton nastoupil odhodlaný opět změnit skóre, ale v cestě jim stál domácí gólman Anton Khudobin, který v druhé třetině kryl všech jedenáct pokusů „Olejářů“. To Ben Scrivens kryl o dvě střely měně.

Do třetí třetiny vstupovali Oilers s nerozhodným výsledkem, ale výjimečně s vedením ve střeleckých pokusech, když dokázali vyslat za čtyřicet minut utkání 22 střel oproti 20 domácích. Nakonec po dlouhé době se Edmontonu povedlo přestřílet soupeře, 33-30.

Rozhodnutí přišlo v polovině třetí třetiny v přesilové hře, když na trestné lavici seděl Andrei Loktionov za hru vysokou holi.

Taylor Hall prostrčil puk na modrou čáru, kde stal David Perron, který z otočky našel Justina Schultze. Ten si zkušeně počkal, až mu spoluhráči projedou kolem brankáře Khudobina, který bude mít zakrytý výhled a střelou zápěstí vyslal vítěznou střelu utkání, 2-1.

„Je to velmi dobrý pocit, když se vám podaří vsítit vítěznou branku,“ řekl obránce Justin Schultze. Myslím si, že nás takové utkání posouvají kupředu, ale máme ještě co zlepšovat.“

Carolina se snažila v závěru utkání odvolat brankáře, ale ani početní výhoda nestačila na vynikajícího Bena Scrivense, který opět v několik případech podržel „Olejáře“.

Dvojice Justin Schultze a Ben Scrivens po utkání obsadili první dvě místa v cenách hvězdy utkání. Schultze si připsal dva body za gól a asistenci. To Scrivens dokázal zlikvidovat 29 střeleckých pokusů domácí Caroliny.

Edmonton si nakonec po dnešním utkání odváží ze čtyřzápasového „Road tripu“ slušnou bilanci 2-1-1, která svědčí o zlepšení hry v posledních týdnech.

Navázat na vítězství mohou hráči Oilers na domácím ledě ve středu proti Nashvillu Predators.