Porazí Oilers Nashville i ve třetím utkání?

20140126_ph2306Hráči Oilers čeká po čtyřzápasovém „Road tripu“ sérii šestí utkání na domácím ledě. Jako první tým, který se pokusí vyloupit Rexall Place bude Nashville Predators.

Oilers (24-36-9) at Predators ( 29-29-10)

Posledních 10: Edmonton 4-3-3, Nashville 4-6-0

Predators si pokusí napravit reputaci s „Olejáři“, kteří dokázali Nashville v této sezóně ze dvou utkání dvakrát porazit. Dokonce hosté vsítili pouze jednu branku a naopak osm inkasovali.

Aktuální bilance nahrává Edmontonu, který v posledních šestnácti utkání má velmi slušnou bilanci 9-4-3. Svou formu Oilers potvrdili v minulém utkání v Carolině, když po tuhém bojí si odvezli dva body za vítězství 2-1. Hráči Nashvillu jsou na tom hůře, když jejích posledních deset utkání dopadlo pouze čtyřikrát vítězně.

„Myslím si, že za naší aktuální formu může naše týmová hra,“ řekl Dallas Eakins. „Poslední dva měsíce vidím na hráčích velkou chuť a odhodlaní“.    

Oběma týmu patří poslední příčka ve svých divizí. Pro Oilers je takové umístění pomalu rutinou, ale „Predátoři“ nejsou na takové věci vůbec zvykly, když v posledních osmi letech se dostali do play off hned sedmkrát.

Kdybychom měli říct, který z hráčů má v posledních utkáních formu, tak na straně Oilers by to jednoznačně byl Taylor Hall. Naše hvězda má z posledních sedmi utkání sedm bodů za dvě branky a pět asistencí. Na straně Predators můžeme zmínit švýcarského beka Romana Josiho, který si v posledních třech utkání připsal čtyři asistence.

Co se týče marodky, hůře na tom je Edmonton Oilers, kteří budou postrádat obránce Antona Belova a Jesseho Joensuua, který má po utkání s Wild zraněný kotník. Hosté jsou kompletní.

V brankovišti by jsme mohli vidět švédsko-finský souboj, protože v bráně domácích Oilers by měl nastoupit Viktor Fasth a za hosty Pekka Rinne.

Utkání nám začne zítra o půl třetí středoevropského časů. Go Oilers Go !!!