Edmonton si smlsnul nad „Predátory“ z Nashvillu

306edmnsh1Edmonton i po třetí v sezoně ukázal, že na „Predátory“ z Nashvillu umí. Oilers si v pohodě došli k vítězství 5-1. Největší zásluhu nad ziskem dvou bodů má dvojice Jordan Eberle a Ryan Nugent-Hopkins, kteří shodně v utkání zaznamenali tři body.

Už před utkáním musel Dallas Eakins řešit problém se sestavou, protože ruský mladík Nail Yakubov nebyl stoprocentně fit. Další absence se musela řešit i během utkání, když v druhé třetině musel odstoupit Matt Hendricks, který obětavě zablokoval střelu.

„Matt se chtěl vrátit ve třetí třetině, ale nebyl schopen,“ řekl Dallas Eakins.

Utkání začalo náporem Oilers, kteří se snažili dostat do vedení, ale finský brankář Pekka Rinne odolával až do devatenácté minuty, když ho překonal svou osmou brankou v sezóně Sam Gagner, 1-0.

Edmonton předvedl v první třetině svou střelecky nejaktivnější dvacetiminutovku, když přestříleli hosty z Nashvillu 14-9.

Druhá branka utkání opět padla do branky hostů. Eric Nystrom se musel posadit na trestnou lavici za podražení. Následnou přesilovou hru dokázal využít  po přesné přihrávce Jordana Eberleho Ryan Nugent-Hopkins, který měl jednoduchou práci, 2-0.

„Je dobré, že jsme se prosadili v přesilové hře, protože v poslední době se nám moc v početní výhodě nedařilo“, řekl autor druhé branky.

Na 3-0 se prosadil nejproduktivnější hráč Oilers Taylor Hall, který překvapil hostujícího brankáře střelou do horního růžku. Uznaní branky chvilku trvalo, protože rozhodčí nechal hru pokračovat. Až po přerušení byla branka po konzultaci s video rozhodčím uznána.

V čase 38:39 vykřesali naději hosté na dobrý výsledek, když se prosadil po nepřehledné situaci před brankovištěm Viktora Fastha Gabriel Bourque.

Střelecky ovládli druhou třetinu hosté, kteří vyslali na branku Viktora Fastha čtrnáct pokusů oproti devíti střelám Oilers.

Zpět do tří brankového vedení se Edmonton dostal v deváté minutě třetí třetiny, když v průběhu přesilové hry se puk dostal na hůl Jordana Eberleho, který se štěstím překonal Rinneho, 4-1.

„Myslím si, že jsme dnes hráli opravdu dobře,“ řekl Ryan Nugent-Hopkins.

Tečku za utkáním opět udělal Jordan Eberle. Ani ne po minutě a půl si Eberle najel z levé strany a bekhendem zkusil překvapit Pekka Rinneho, který se nechal nachytat, 5-1. Tento laciný gól ho donutil přenechat místo v bráně Carterovi Huttenovi.

„Nevím, co na to říct, prostě dnes byli lepší,“ okomentoval výkon „Predátorů“ finský brankář.

Oilers dnes předvedli velmi dobrý výkon, který korunovali vysokým vítězstvím, ale ztráta v podobě Matta Hendrickse je vysoká. Po utkání se ukázalo, že také Jordan Eberle není úplně fit. Budeme tedy doufat, že oba hráči budou schopni zasáhnout do dalšího utkání.

Velkou poklonu si kromě tří bodových střelců Nugenta-Hopkinse a Eberleho zaslouží i Viktror Fasth. Švédský brankář opět působil velmi jistým dojmem, který korunoval 28 úspěšnými zákroky.

Další utkání čeká Oilers v pátek proti Buffalu Sabres, který bude chtít Edmontonu oplatit poslední porážku z domácího ledu.