Potvrdí Oilers formu proti nejhoršímu týmu NHL?

020314_3Edmonton se dnes pokusí vyšlápnout na poslední tým NHL. Do Rexall Place zavítá Buffalo Sabres, který se po konci přestupního termínu velmi trápí.

Oilers (25-36-9) at Sabres ( 19-42-8)

Posledních 10: Edmonton 5-3-2, Buffalo 2-8-0

Buffalo a Edmonton v této sezóně odehráli jedno klání, které skončilo pro Oilers 3-2. Hrdinou utkání se stal Matt Hendricks, když v oslabení rozhodl o vítězství „Olejářů“.

Dallas Eakins bude opět nucen před  utkáním se Sabres udělat změny v sestavě. V posledním utkání se zranila hned dvojice hráčů. Jako první v utkání odstoupil Matt Hendricks, který musel opustit led po zasažení pukem. Po utkání se objevili problémy u Jordana Eberleho. Mladý Kanaďan si bude muset odpočinout od hokeje na delší dobu. To Matt Hendricks se dokázal dát dohromady a dnes by měl nastoupit.

Reagovat na zranění musel Craig MacTavish, který povolal z farmářského týmu Oklahoma Barons City bitkaře Steva MacIntyreho a Tylera Pitlicka. Mladý útočník Pitlick dostal už šanci v letošní sezóně  v hlavním týmu, ale následné zranění ho zabrzdilo se natrvalo prosadit u Oilers. Dnes má šanci opět ukázat Dallasu Eakinsovi, že má na to, aby hrál v barvách „Olejářů“. Eakins věří mladému Američanovi, kterého dnes zařadí do druhé řady vedle Antona Landera a Ryana Nugenta-Hopkinse.

„Myslím si, že jsem hrál dobře, ale pak jsem se zranil a musel jsem začít znovu,“ řekl Tyler Pitlick.

Aktuální forma hostů je tragická, protože si vezou do Rexall Place sérii sedmi porážek v řadě. To Oilers v posledních utkání hraje ve slušné formě, která je znázorněna dobrými výsledky. Edmonton si v posledních sedmnácti utkání  připsalo deset vítězství, čtyři porážky a třikrát získali aspoň bod.

Co se týče naší marodky, tak Jordana Eberleho doplní ruský mladík Nail Yakupov, Anton Belov a Jesse Joensuu, který kvůli zranění kotníku si nejspíš už v letošní sezóně nezahraje. Na straně Sabres bude chybět Tyler Myers, Alexander Sulzer, Chris Stewart a Zemgus Girgensons.

Dallas Eakins stále dodržuje své pravidlo u brankářů, když chce aby byli oba brankáři stejně vytěžováni, takže se do brány tentokrát postaví Ben Scrivens. Jeho protivníkem by měl být Nathan Lieuwen.

Utkání začne za pár desítek minut. Go Oilers Go !!!