Edmonton po nevýrazném výkonu je bez bodů

DEV_0480_slideOilers v utkání s Buffalem Sabres nepředvedli bůhví jaký výkon. Hosté po dvou brankách Coryho Conachera mohli slavit dva body za vítězství 1-3.

Hráči Edmontonu sice vletěli do utkání ve velkém stylu, ale kromě první třetiny nepřevedli výkon za který by si zasloužili dva body. Oilers si své střelecké příležitosti vytvářeli především v přesilových hrách, ale pouze jedna využitá přesilová hra z šestí je málo.

První větší zpestření v utkání přišlo až když se do sebe pustila dvojice Luke Gazdic a Zenon Konopka. Souboj bychom mohli zhodnotit jako nerozhodný. Právě tento souboj vyhrotil utkání, které gradovalo tím,když Cory Conacher strčil do Bena Scrivensa, který se zastal Ryana Nugenta-Hopkinse. Řešit situaci začal Andrew Ference. Oba kohouti dostali dvě trestné minuty za nesportovní chovaní.

První branka v utkání padla v přesilové hře, když se na trestnou lavici posadil hostující Tyler Ennis za hru vysokou holí. David Peron si několikrát vyměnil puk s Justinem Schultzem, který následně našel Taylora Halla. Hvězda „Olejářů“ nedala Mattu Hackettovi šanci, 1-0.

“ Po první třetině jsme se cítili dobře,“ řekl Anton Lander. „Sice jsme nehráli podle svých představ, ale výsledek byl veselejší.“

Edmonton v utkání využil pouze jednu přesilovou hru z šesti. Oilers vyslali v početních hrách patnáct střel z celkových 35 pokusů v utkání.

Druhou třetinu ovládli „Šavle“ z Buffala, když vyslali na bránu Bena Scrivense šestnáct střel, ale pouze jedna se dostala přes brankovou čáru. Sabres v polovině utkání také využilo svou přesilovou hru, když po nahození na bránu Bena Scrivense tečoval puk Cory Conacher, 1-1.

Utkání se rozhodovalo do páté minuty třetí třetiny. V čase 41:09 se opět prosadil po teči Cory Conacher, který dobře najel do dráhy puku,1-2.

„Nemyslím si, že jsme hráli špatně,“ řekl Ryan Smyth.“Hráli jednoduše a vycházelo jim to.“

Hráči Oilers byli zaskočeni po špatném vstupu do poslední dvacetiminutovky. Přesto se snažili záhy vyrovnat, ale nováček v bráně „Šavlí“ Matt Hackett byl proti.

Třetí branka hostů padla hned po třech minutách od poslední branky Conachera. Nepřesná střela Coryho Canachera se odrazila před branku Oilers, kde Tyler Ennis z otočky našel Drewa Stafforda, který bez problému překonal ležícího Bena Scrivense,1-3.

Buffalo teda dnes ukončilo sedmizápasovou sérii porážek a naopak Oilers po dvou výhrách ochutnalo porážku.

Očividně absence Jordana Eberleho a Naila Yakupova byla nepřehlédnutelná. Přesto, že Tyler Pitlick se snažil nahradit hráče z druhé formace šla vidět na mladém útočníkovy nervozita a zároveň nesehranost se spoluhráči.

Odčinit prohru s Buffalem bude mít Edmonton příležitost v nedělí v bitvě o „Albertu“.