Čeká nás poslední „Bitva o Albertu“ v sezóně

406136_1393735003654_1Zítra máme na programu poslední „Bitvu o Albertu“ v sezóně. Hráči Oilers si budou chtít udobřit fanoušky po posledním utkání s Buffalem, které jim nevyšlo podle předpokladů.

Oilers (25-37-9) at Flames ( 28-35-7)

Posledních 10: Edmonton 5-3-2, Calgary 5-5-0

Páté a zároveň poslední utkání mezi Oilers a Calgary rozhodne, kdo bude mít letos navrch. Oba týmy slavili po dvou vítězstvích, ale ani jeden nedokázal zvítězit na domácím ledě. Z posledních sedmi zápasu máme proti Flames kladnou bilanci 4-1-2.

„Budeme chtít tu sérii zítra prolomit,“ řekl David Perron.

Do utkání by se měl vrátit Jordan Eberle, který vynechal utkání s Buffalem Sabres. Jeho zraněný kotník není stoprocentně v pořádku, ale mladý útočník si nechce nechat uniknout duel s Calgary Flames.

„Cítím se lépe. Pomohlo mi pár dní volna,“ řekl Jordan Eberle.

Premiéru v „Bitvě o Albertu“ si odbyde švédský obránce Oscar Klefbom, který se pomalu zabydluje v sestavě Oilers. Naděje Edmontonu stihla v letošní sezoně odehrát šest utkání, ve kterých zaznamenal jeden bod za asistenci.

„Jsem nadšený,“ řekl švédský mladík.„Vzpomínám si, že jsem byl v Rexall Place na utkání s Calgary Flames a bylo to něco úžasného.“

Aktuální formu Calgary Flames byschom mohli zhodnotit jako dobrou, protože si rivalové v posledních deseti utkání připsali pět výher a stejný počet porážek. Tu poslední zaznamenali včera na domácím ledě s Nashvillem Predators, když celé utkání dotahovali náskok „Predátorů“, kteří si nakonec odvezli vítězství 5-6.

Co se týče marodky obou týmu, tak hráči Flames budou postrádat hned několik hráčů. Budou teda chybět Markus Granlund, David Jones a zkušený obránce Dennis Wideman. Oilers budou určitě postrádat Jesseho Joensuua a ruskou dvojici Antona Belova a Naila Yakupova.

Do branky Oilers se postaví Viktro Fasth, který si bude moct dnes vyzkoušet novou vystroj. Jeho protějškem bude nejspíše Karri Rammo, kterému dali doktoři po zranění zelenou.

Vše odstartuje ve tři hodiny ráno středoevropského času. Go Oilers Go !!!