Oilers propadlo v derby

DEV_1053_slideBída, bída a zase bída, i takto bychom mohli ohodnotit derby s rivaly z Calgary. Edmonton po slušné první třetině nakonec odcházel z ledu s debaklem 1-8. Hvězdou utkání se stal bývalý „Olejář“ Curtis Glencross, který zaznamenal svůj první „Hattrick“ v barvách Flames. 

„První třetinu jsme měli slušnou,“ řekl Dallas Eakins. “ Pak v druhé části jsme během tří minut udělali čtyři chyby, které soupeř využil.“

Jak je zvykem u „Bitvy o Albertu“ utkání začalo ve velkém tempu. Oba soupeři během každého střídání absolvovali několik osobních soubojů, ale na první střelecký pokus „Olejářů“ si museli fanoušci Edmontonu počkat do poloviny páté minuty.

Na trestnou lavici se posadil bitkař hostů Kevin Westgarth, který atakoval švédského obránce Oscara Klefboma. Domácí Oilers nebyli schopní ohrozit branku Karriho Rama. Vše se změnilo po střele Ryane Nugenta-Hopkinse, který před sebou trefil obránce Flames. Puk se odrazil k Jeffovi Petrimu,ten neváhal a z první vystřelil na bránu „Plamenu“, 1-0. Skvělou práci před bránou odvedl Ryan Jones.

Své vyloučení po kterém padla branka Oilers se snažil napravit Kevin Westgarth. Vyzval do pěstního souboje Luka Gazdice, který jej v posledním zápase „Knockoutoval“. Tentokrát to oba hráči přežili bez zranění.

Právě pěstní souboj dodal hráčům Flames potřebnou energii, kterou využili k vyrovnání. Po kombinaci Tj Brodie, Michaela Cammalleriho se dělovkou prosadil kapitán hostů Mark Giordano.

„První třetina nebyla špatná, ale v následujících čtyřiceti minutách jsme vyhořeli,“ řekl Taylor Hall.„Potřebujeme být v některých situacích chytřejší. Oni byli bojovnější než my a to se nesmí už stát.“   

Zmiňované inkriminované tři minuty přišli mezi časem 4:13 a 7:18. Vedení na stranu „Plamenů“ strhl Mike Cammalleri. Za minutu a sedm sekund navýšil vedení Mattan Stajan, který proměnil po faulu Marka Frasera samostatný nájezd. Hned po čtyřiceti sekundách se mohlo Calgary radovat z další branky. Po přečíslení se radoval Paul Byron. Tečku za šílenou smrští udělal Curtis Glencross.

Domácí brankář Viktor Fasth to nevydržel a opustil bránu, kde ho vystřídal Ben Scrivens. Švédský gólman inkasoval pět branek z šestnácti střel.

Zdecimováni „Olejáři“ těžko hledali odpověď na nepříznivý výsledek. Přesto, že jejich aktivita v druhé třetině nebyla špatná, když vyslali na bránu „Plamenů“ jedenáct střel oproti osmi ran hostů.

Flames dokázali navázat ve třetí třetině na tu druhou. Calgary dokázalo vsítit dvě branky v rozmezí sedmatřiceti sekund. Na 1-6 se prosadil druhou brankou v utkání Curtis Glencross a po skvělé teči se radoval z branky „Zlý muž“ Flames Kevin Westgarth.

Diváci začali naštvaně opouštět Rexall Place, přece jenom v derby prohrávat s takovým rozdílem dokáže málo který fanoušek Oilers vstřebat.

Aby toho nebylo málo, osmou branku hostů vsítil opět Curtis Glencross. Třetí branka v utkání znamenala pro Glencrosse jeho první „Hattrick“ v barvách Flames.

„Posledních patnáct minut utkání byli pro mě nejdelší v kariéře,“ řekl Dallas Eakins. „Musím se omluvit našim fanouškům, kteří museli dnes shlédnout náš výkon.“ 

Hráči Oilers mají za sebou asi nejhorší utkání za poslední dva měsíce, ale musíme říct, že i takové utkání je potřeba zažít, aby se tým opět semknul a začal makat jako tým. Hlubší hodnocení utkání nemá smysl, teď je to pouze na hráčích aby si uvědomili různé aspekty hry a pokusili se je v dalším utkání napravit.

Možnost na nápravu budou mít ve středu proti San Jose Sharks.