Fasth zraněn,Brossoit povolán do hlavního týmu

laurent_brossoitŠvédský brankář Viktor Fasth nedokončil pondělní trénink kvůli zranění krku. Generální manažer Craig MacTavish musel na tuto situaci okamžitě reagovat a povolal z AHL Laurenta Brossoita.

Nadějný gólman přišel do organizace Edmonton Oilers osmého listopadu minulého roku, když byl součástí výměny mezi Flames a Oilers, kteří mezi sebou vyměnili dlouhodobou oporu zadních řád Edmontonu Ladislav Šmída. Na oplátku Oilers získali zmiňovaného Laurenta Brossoita a Romana Horáka.

Jednadvacetiletý Kanaďan prožívá skvělou sezónu v ECHL, kde dominuje mezi brankáři. V týmu Bakersfield Kondors letos odchytal třicet utkání, ve kterých zaznamenal  slušná čísla, když jeho procentuální úspěšnost vyšplhala na 92 % a 2,20 branky na utkání. V soutěži ECHL vévodí ve statistice “ Shutouts“, když dokázal udržet hned sedmkrát čisté konto.

Svojí formu si bohužel nedokázal přivést do AHL k Barons. V osmi utkání v barvách Oklahomy City má podprůměrné statistiky (88% procentuální úspěšnost a 3,60 obdržené branky na utkání), přesto ho MacTavish povolal do hlavního týmu.

Důvod proč vedení dává nezkušenému brankáři šanci je , že Richarda Bachmana potřebuje Oklahoma City Barons, která bojuje o play off.

Bližší informace k zranění Viktora Fastha prozatím nemáme. Jedinou informaci je, že si švédský brankář zranil krk.