Bude opět zářit Ben Scrivens proti „Žralokům“ ?

399196_1391054951773_1Edmonton se pokusí napravit propadák z „Bitvy o Albertu“, kterou vůbec nezvládli. Domácí fanoušci museli spolknout hořkou porážku 1-8. Nečeká je ale vůbec nic lehkého, protože na domácím ledě přivítají „Žraloky“ ze San Jose.

Oilers (25-38-9) at Sharks ( 46-18-9)

Posledních 10: Edmonton 5-4-1, San Jose 7-1-2

Oilers čeká dnes se San Jose čtvrté utkání z pěti v letošní sezóně. První dva duely nezvládli „Olejáří“, když podlehli 1-3 a 1-5. Ten poslední se zapsal do historie NHL. Ben Scrivens si připsal 59 úspěšných zákroků a velkou měrou přispěl k vítězství 3-0.

„Byla  to dobrá hra,“ řekl Ben Scrivens. „Dnes nás ale čeká jiné utkání, které chceme vyhrát.“

Po utkání proti Calgary se kanadské média zaměřili na chování Bena Scrivense a Taylora Halla. Mladý útočník v průběhu utkání neunesl debakl a mrštil láhev o mantinel. Voda se rozprskla po celé lavičce a zasáhla hlavního trenéra Dallas Eakinse. Ten naopak hodil po Hallovi ručník a začala ustní výměna názoru. Ben Scrivens hodil zpět dres fanouškovi, který ho hodil na led. Na otázku proč Scrivens hodil dres zpět reagoval takhle.

„Strašně mě to naštvalo. Chápu, že ten člověk byl naštvaný, že prohráváme s takovým rozdílem, ale měl by si vážit dresu Oilers. Přece jenom ho nosili hráči jako Wayne Gretzky, Mark Messier a Glen Anderson. Byl to útok i na naše legendy.“

Co se týče aktuální formy, hráči Sharks hrají v poslední době ve velké pohodě, když si v posledních deseti utkání připsali hned sedm vítězství. Oilers poslední dvě utkání na domácím ledě nezvládli s Buffalem Sabres a již  ve zmiňovaném derby.

„Musíme zapomenout na poslední dvě utkání a začít opět hrát jako tým,“ řekl kapitán týmu Andrew Ference.

Oilers bude dnes scházet hned čtveřice hráčů. Anton Belov, Nail Yakupov, Jesse Joensuu a nově Viktro Fasth, který musel odstoupit v pondělí z tréninku kvůli zranění krku.

„Neviděl jsem to,“ řekl Dallas Eakins. „Vím, že tam bylo dokončení akce a pak přišla srážka. Otřes mozku to není, ale jeho krk bude naražený.“   

Do branek dnes nastoupí Antti Niemi a Ben Scrivens, kterému bude krýt záda Laurent Brossoit. Právě Brossoit byl povolán v pondělí do hlavního týmu z Oklahoma City. Jeho pozvánka k Oilers ho zaskočila. Více

„Vůbec jsem to nečekal,“ řekl Brossoit. „Jsem velmi rád za tuto zkušenost.“

Utkání nám začne za dvě hodiny v Rexall Place. Go Oilers Go!!!