Joe Pavelski sestřelil „Olejáře“

644-edm-sj2Hráči Edmontonu dnes opět ukázali, že jejich hra v posledních dnech není dobrá. Jak je zvykem, tak hráči Oilers předvedli slibnou první třetinu, ale na vítězství nestačilo odehrát jen dvacet minut v utkání. Tým San Jose v čele s Joe Pavelskim, který zaznamenal ve střetnutí „hattrick“ ukázali „Olejářům“ jak se hraje moderní hokej.

„Je to skvělý tým,“ řekl Taylor Hall.“Myslím si, že letos v play off dojdou daleko.“

Oilers hrálo v utkání třikrát v oslabení. To by nebylo nic divného, přece jenom je to náš průměr na utkání, ale „Žraloci“ dokázali všechny tři početní výhody využít. Kontrovat San Jose dokázal v utkání pouze Taylor Hall, který zaznamenal dva body za jednu branku a asistenci.

Jak bylo zmiňováno, lepé do utkání vstoupili „Olejáři“, kteří dobrých deset minut nepustili San Jose ke slovu. Dobra hra byla odměněna brankou, kterou zařídila první formace.

Na modré čáře si puk vyměnila dvojice Taylor Hall – David Perron. Nejlepší střelec týmu Perron si odvážně najel mezi kruhy, kde překvapivou střelou překonal finského brankáře Antti Niemiho, 1-0.

Jednu dobu Oilers vedlo na střely 7-1, ale nakonec zlepšena hra Sharks stačila k přestřílení domácích poměrů 10-11.

Nadcházející třetinu ovládli hosté, kteří dokázali třemi branky otočit vývoj utkání.

Vyrovnání přišlo v první přesilové hře „Žraloků“, když pohodově dorážel střelu Patricka Marleau Joe Pavelski. Za tři minuty si tito hráči obrátili role, opět Ben Scrivens byl bez šance. Třetí branku dokázali Sharks vsítit půl minuty před koncem třetiny. Jeff Petry propadl na modré čáře, kde se k puku dostal český útočník Martin Havlát který prostřelil Scrivense.

Ve třetí třetině San Jose vyslalo na bránu Oilers pouze šest pokusů. Přesto dva zapadli do brány domácích Oilers.

Hned v druhé minutě „Žraloci“ opět využili přesilovku. Joe Pavelski se opět objevil sám před bránou Scrivense. Jeho střela z otočky vymetla horní růžek branky. V čase 13:00 třetí části Joe Pavelski završil „Hattrick“ v utkání. Po skvělé přihrávce Dana Boyla vyslal americký reprezentant tvrdou střelu, kterou umístil do vlastní brány Matt Hendricks.

„Jejich přesilové hry nás zničili,“ řekl Taylor Hall. “ Přesto jsem rád, že jsme nepřestali bojovat.“

Zkorigovat utkání na 2-5 dokázal Taylor Hall, který se stal třetí hvězdou utkání.

Tvrdou střelu vyslal od modré čáry kapitán týmu Andrew Ference. Antti Niemi puk vyrazil před sebe, kde stal osamocený Hall, který v pádu zasunul do brány hostů.

Fanoušci se smířili, že jejich oblíbeny klub opět nepozná chuť play off, ale snášet výkony, které jsme mohli vidět v posledních třech utkání je opravdu moc. Většina kanadských odborníku se shodují, že tým udělal oproti minulé sezoně krok zpět. Jen srovnání přesilovek a oslabení v minulé a aktuální sezóně hovoří za vše. Musíme doufat, že pravě vysoké číslo v draftu pomůže k zisku kvalitního hráče, který pozvedne naše kvality.

Edmonton ukončí svojí šestizápasovou sérii na domácím ledě v sobotu s dalším špičkovým týmem Anaheim Ducks.