Ben Scrivens+Andrew Ference = Dva body z utkání proti Anaheimu

416846_1396063727056_2V Rexall Place jsme mohli vidět po delší době světlé okamžiky hráčů Oilers. Po velkém boji se Edmonton mohl radovat z vítězství nad Ducks v prodloužení, které zařídil kapitán týmu Andrew Ference.

Nejdůležitějším článkem v utkání byl jednoznačně Ben Scrivens, který opět předvedl skvělý výkon. Svými osmačtyřiceti zákroky v utkání doháněl hosty z Anaheimu k šílenství. To mladý bek Oscar Klefbom si připsal první branku v NHL a Sam Gagner dokonce stou v kariéře. Utkání nedohrál Tyler Pitlick, který si po jednom ze souboji poranil nohu.

Svěřenci Bruce Bordeau se prosadili v utkání hned po pětatřiceti sekundách, když se po pohledné kombinaci mohl radovat centr Nick Bonino. Velkou zásluhu na brance měl Ryan Getzlaf, který si právě s Boninem několikrát vyměnil puk.

„Když dostane tak rychlou branku musí hned na to zapomenout,“ řekl Ben Scrivens.

Zaražené hráče Oilers se snažil probudit Matt Hendricks. Zkušený dříč se popral s Danielem Winnikem. Pravě tento pěstní souboj vznesl do hry Oilers agresivitu, kterou dokázali využít k vyrovnávající brance.

Taylor Hall vyslal přihrávku přes dvě čáry na Davida Perrona. Ten se společně se Sam Gagnerem dostal do přečíslení, které dokázal Gagner využít, když bekhendovou kličkou překonal Jonasa Hillera, 1-1.

Do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Hosté z Anaheimu měli po celou dvacetiminutovku navrch, když přestříleli „Olejáře“ 12-5.

Druhá část byla jak přes kopírák, když po celou třetinu „Kačeří“ dobývali bránu Bena Scrivense. Tentokrát musel krýt hned šestnáct pokusů. To Jonas Hiller pouze sedm. Oba brankáři, ale měli jednu věc společnou a to, že museli lovit z branky puk.

Nejprve se do vedení dostali „Olejáři“, kteří se opět prosadili po přečíslení. Hrdinou okamžiku po přihrávce Ryane Nugenta-Hopkinse se stal Jordan Eberle, 2-1.

Vyrovnání přišlo v čase 35:23, když nahození od modré čáry Stephana Robinase až na třetí pokus dostal za záda Scrivense Patrick Maroon.

Třetí třetina opět skončila nerozhodně. Do vedení se podruhé v utkání dostali Oilers. Svou první branku v NHL mohl oslavit švédský obránce Oscar Klefbom, který si najel do středu hřiště na přihrávku Davida Perrona, 3-2.

„No nevím co na to říct,“ řekl Oscar Klefbom. „Jsou to neuvěřitelné emoce.“

Anaheim za čtyři a půl minuty opět vyrovnal. Mathieu Perrealult za pomocí hokejky Taylora Halla se mohl radovat ze sedmnácté branky v sezóně.

Rozhodnutí přišlo v prodloužení. Vše na své bedra vzal Andrew Ference, který se při hře 3na3 vřítil do obraného pásma „Kačerů“ a dělovkou nedal šanci švýcarskému brankáři v barvách Anaheimu, 4-3. 

„Hrálo se 3na3, takže tam bylo spoustu prostoru,“ řekl Andrew Ference.“ Bylo to bez fantazie. Přešel jsem modrou čáru a vystřelil jsem, tak trošku stará škola“ 

Ben Scrivens opět dokázal, že mu neděla problém odchytat utkání, kde na něj letí padesát a více střel. Sice neudržel čisté konto jako proti San Jose, ale velkou měrou se podílel na dvou bodech v utkání.

Poslední utkání ze série na domácím ledě odehrajeme v pondělí ráno s New Yorkem Rangers.