Zopakuje Edmonton výkon z Madison Square Garden?

20130924_ph2_306Edmonton čeká zítra utkání s New Yorkem Rangers, kteří v posledních utkání vykazují slušnou formu. Oilers se pokusí navázat na poslední utkání s Ducks, když dokázali porazit hosty 4-3 v prodloužení.

Oba týmy se v letošní sezóně setkali jednou a to v Madison Square Garden, když „Olejáři“ na horké půdě Rangers odehráli jedno z nejlepších utkání v sezóně. Zajímavý duel nakonec rozhodl pár minut před koncem útočník Nail Yakupov. Na vítězství 2-1 měl také velký podíl Ben Scrivens, který si připsal 34 úspěšných zákroků.

Dallas Eakins bude muset opět řešit problémy se sestavou. Ryan Jones už v letošní sezóně dohrál, když si v utkání s „Kačery“ poranil kolení vazy. Tyler Pitlick také nedohrál poslední utkání, ale dnes proti „Jezdcům“ bude připraven. Hrdina z posledního duelu proti Rangers Nail Yakupov se měl opět podívat do sestavy Oilers, ale klubový lékař mu nakonec ještě nedoporučil start v zítřejším utkání.

Jezdci si v posledních šesti utkání připsali pět vítězství a zdárně bojují o účast v play off. Edmonton v poslední době nezáří, jejich forma před a po Olympijských hrách je pryč. Tým se především trápí v obraně, kde je až moc individuálních chyb. Posledních pět domácích střetnutí dopadlo ve prospěch „Olejářů“ pouze dvakrát.

„Bude to velmi těžké utkání,“ řekl Dallas Eakins. „Rangers si budou chtít upevnit místo v tabulce, aby měli jistotu v Play off.“

Rangers bude postrádat v zítřejším utkání Daniela Carcilla,Johna Moora a Chrise Kheideru. Oilers bude chybět zmiňovaný Ryan Jones, Viktor Fasth a Nail Yakupov.

Do branky „Jezdců“ nastoupí Cam Talbot, který také odchytal utkání s „Olejáři“ v Madison Square Garden. Po skvělém výkonu v utkání s Ducks dostane v bráně Oilers opět šanci Ben Scrivens, který má skvělé čísla v kariéře proti Rangers. Sice odchytal pouze dvě utkání, ale své čísla má výborné (0,50 branky na utkání a 98,6 procentuální úspěšností).

Střetnutí v Rexall Place začne zítra ve dvě hodiny ráno našeho časů. Go Oilers Go !!!