Čeká nás další výprask?

644-edm-sj1Edmonton po šestizápasové sérii v domácím prostředí se zítra utká na ledě HP Pavilion s domácími San Jose Sharks. Oilers se opět potýká s herní krizí, která se také projevila v posledním utkání s Rangers, když hosté z Manhattanu porazili „Olejáře“ 0-5.

Sharks (47-20-9) at Oilers ( 26-40-9)

Posledních 10: San Jose 5-3-2, Edmonton 4-5-1

Edmonton a San Jose odehrálo mezi sebou čtyři utkání v letošní sezóně. Sharks si připsalo hned tři vítězství, to „Olejáři“ pouze jedno, ve kterém zazářil Ben Scrivens. Podrobnosti k tomuto utkání byli už několikrát zmiňovány a tak není zapotřebí to dokola opakovat.

Dallas Eakins mohl po další prohře opět počítat ztráty v sestavě. Edmonton přišel na šest měsíců o bitkaře Luka Gazdice, který bude muset v tomto týdnu podstoupit operaci ramene. Dalším hráčem na marodce je kapitán týmu Andrew Ference, kterému nedovolí zranění prstu. Na další absence musel reagovat generální manažer Craig MacTavish povoláním Will Actona z Oklahomy City Barons.

Hráči Sharks jsou jednoznačně v tomto utkání favorité, přece jenom třetí příčka v Západní konferenci  a 103 získaných bodů mluví za vše. Oilers stále patří předposlední příčka celé NHL a fanoušci „Olejářů“ si pomalu přejí konec sezóny aby mohli opět před novým ročníkem doufat, že jejich oblíbený klub se dostane do bojů o pohár „Lorda Stanleyho“.

Přes další porážku Oilers dostane po třetí za sebou šanci v bráně jednička týmu Ben Scrivens, jeho protivníkem by měl být finský brankář Antti Niemi.

Utkání začne zítra o půl páté ráno středoevropského času. Go Oilers Go !!!