Podaří se Oilers aspoň jednou porazit Coyotes?

306edmphxHráče Oilers zítra čeká poslední utkání ,na ledě soupeře v letošní sezóně. Edmonton se pokusí urvat body v Arizoně, kde se postaví „Kojotům“ z Phoneixu.

Oba soupeře čeká zítra páté vzájemné a zároveň poslední střetnutí letošního ročníku. V předchozích čtyřech duelech dokázali svěřenci Dave Tipetta obrat Oilers o všechny body.

Momentální bilance „Olejářů“ na hřištích soupeřů je velmi nelichotivá, když Edmonton dokázal pouze dvanáctkrát zvítězit a dvaadvacetkrát museli odejít se sklopenými hlavami. Šest utkání dokázali odehrát po šedesáti minutách nerozhodně.

Domácí Phoneix se bude snažit potvrdit skvělou bilanci proti Oilers, protože stále „Kojoti“ bojují o účast v Play Off, když jim patří devátá příčka v Západní konferenci. To Edmontonu stále náleží nálepka druhého nejhoršího týmu celé NHL.

Aktuální formu nemá ani jeden tým nijak oslnivou, když domácí Phoneix si v posledních sedmi utkání připsal pouze dvě výhry. Oilers má také dvě vítězství, ale z deseti utkání.

Co se týče marodky Oilers, tak pomalu po každém utkání musí generální manažer Craig MacTavish řešit situaci kolem sestavy. Momentálně chybí Dallasu Eakinsovi šest hráčů. Jmenovitě Andrew Ference, Luke Gazdic, Tyler Pitlick, Ryan Jones, Jesse Joensuu a ruský mladík Nail Yakupov. Na straně „Kojotů“ budou domácímu trenérovi chybět David Moss, David Schlemko a opora v brankovišti Mike Smith.

Do branky Oilers by měl dnes nastoupit Ben Scrivens a jeho protivníkem bude Thomas Greiis.

Asi nejpozitivnější informace v posledních týdnech přišla dnes, když se ikona klubu Ryan Smyth dozvěděl, že je nominován na cenu  Bill Masterton Memorial Trophy, která se dává hráčům za oddanost a věrnost hokeji.

Utkání nám začne zítra ve čtyři hodiny ráno, takže si nezapomeňte nastavit budíky. Go Oilers Go!!