Sam Gagner vystřílel „Olejářům“ dva body

482832145_slideEdmonton dokázal navázat na dobrý výkon z posledního utkání proti Ducks, ale tentokrát s bodovým ziskem. Olejáři vyloupili Jobing Arenu, kde pokořili „Kojoty“ z Phoneixu. Rozhodovalo se až na samostatné nájezdy, které rozhodl svou druhou brankou v utkání Sam Gagner. 

„Bojovali jsme do konce utkání, ve kterém jsme nakonec mohli odejít jako vítězové,“ řekl Matt Hendricks.

První třetinu jsme mohli vidět překvapivě aktivní hru Oilers, které vedla jediné brance v první dvacetiminutovce.

Do útoku se řítila první forma v čele s Taylorem Hallem, který přibrzdil hru na modré čáře. Hall si počkal na vhodnou chvilku a přesnou přihrávkou našel obránce Justina Schultze, ten střelou zápěstím překonal domácího Thomase Greisse, 1-0.

Domácí „Kojotí“ v prostřední třetině začali zvyšovat tempo utkání. Aktivitu dokázali využit k vyrovnání utkání, které přišlo v čase 34:32 v přesilové hře. Hrdinou okamžiku se stal obránce Oliver Ekman-Larsson, který překonal Bena Scrivense.

Po čtyřiceti minutách vedli domácí na střelecké pokusy 16-15.

Dokonání obratu přišlo sedm minut před koncem utkání. Nahození Ekmana-Larssona dorazil za záda Scrivense tvrďák týmu „Kojotů“ Kyle Chipchura.

Pomalu se ubíralo utkání ke konci, když jednačtyřicet sekund před poslední sirénou přišel pro domácí šok v podobě vyrovnání, které zařídil Sam Gagner. Největší poděkování mohli poslat hráči Oilers brankáři Coyotes Thomasovi Gressovi, který po fatální chybě namazal Edmontonu na vyrovnávací branku, 2-2.

„Byl tam skvělý forčeking  od Eberleho, který pro mě vybojoval branku,“ řekl Sam Gagner. „Odehráli jsme dobré utkání a můžeme byt spokojení se ziskem dvou bodu.“ 

V prodloužení jsme mohli vidět na obou stranách po jedné střele, které nerozhodli o osudu utkání. To samozřejmě muselo přijít  v samostatných nájezdech, které se rozhodli ve čtvrté sérii. Po krásné kličce jediný nájezd proměnil Sam Gagner, který se stal zaslouženě hrdinou utkání.

Edmonton si nakonec z posledního utkání na ledě soupeře v letošní sezóně veze do Alberty dva body. Celkově ze třízapásového „Road tripu“ bere aspoň dva body, které pokusí potvrdit v pondělí na domácím ledě proti Anaheimu Ducks.