Olejáři usnadnili práci lavinám z Colorada

306coledm1Edmonton po dvou dobrých utkání převedl velmi slabý výkon proti Coloradu Avalanche. Svěřenci Dallase Eakinse dovolili „Lavinám“ si připsat sedmé vítězství z posledních osmi utkání.

Oilers dokázalo v utkání vyprodukovat pouze třiadvacet pokusů ze kterých pouze jediná prošla přes záda veterána Jeana-Sebastiena Giguera. To Colorado vsítilo čtyři branky ze třiatřicet střel.

„Dnes jsme předvedli velmi slabý výkon,“ řekl Dallas Eakins. „Kluci se nemohli vůbec dostat do utkání“

Jako první udeřili v utkání hosté z Colorada. V páté minutě se prosadil Američan se slovenskými kořeny Paul Stastny, když mu obrana Oilers dovolila několikrát dorážet, až se mu povedlo prostrčit puk za záda Bena Scrivense.

Vyrovnání se domácí „Olejáři“ dočkali v sedmnácté minutě. Na trestné lavici seděl hostující Erik Johnson za nedovolené bránění, které dokázal využít svou osmadvacátou brankou v sezóně David Perron. Brance napomohl obránce Colorada Nicka Holdena, který si srazil puk do vlastní brány, 1-1.

Stav 1-1 vydržel pouze dvanáct sekund. Své vyloučení napravil Erik Johnson, když po skvělé individuální akci vyškolil Jeffa Petry, který opět dokázal, že nepatří do hlavního týmu Oilers.

„Myslím si, že nás druhá branka dostala do kolen,“ řekl Dallas Eakins. “

Edmonton v druhé třetině vyvinul tlak, ale ani deset střeleckých pokusů nevedlo k vyrovnání. To hosté z  Colorado v poslední části utkání přidali další dvě branky, které pohřbili šance Oilers na dobrý výsledek.

Nejprve „Laviny“ využili početní výhodu, ve které se radoval Tyson Barrie a na 1-4 vsítil svou devatenáctou branku v sezóně Jamie McGinn.

„Poslední třetinu odehráli skvěle, když nás k ničemu nepustili,“ řekl obránce Jeff Petry.

Oilers byli po celé utkání horším týmem, který tahal za kratší konec provazu, ale aspoň jeden muž v sestavě „olejářů“ mohl být se svým výkonem spokojen a to Ben Scrivens. Jednička týmu předvedla několik dobrých zákroků, za které si vysloužil titul třetí hvězdy utkání.

Edmonton čeká poslední dvě utkání sezóny. Na to předposlední se můžeme těšit v pátek, kdy přivítáme v Rexall Place „Krále“ z L.A.