Poslední utkání legendy Ryana Smytha

Ryan+Smyth+Vancouver+Canucks+v+Edmonton+Oilers+23cPMz3OEC1lEdmonton dnes odehraje poslední utkání v letošní sezoně, když v Rexall Place přivítá „Kosatky“ z Vancouveru. Jak je ve zvyku v posledních letech, tak ani letos Oilers neochutná chuť bojů o tu nejcennější trofej v NHL ,ale s tím jsme se smířili už v polovině sezóny.

Další neúspěch znamená, že v dnešním utkání už opravdu o nic nejde, ale vše se změnilo v pátek, když Craig MacTavish svolal nečekaně tiskovku, kde společně s ikonou Oilers Ryanem Smythem oznámili, že utkání proti Canucks bude jeho poslední v kariéře. Většinu fanoušku zasáhla nostalgie, když Ryan četl připraveny text, který ho rozbrečel a věřím, že nebyl jediný. Musím přiznat, že jsem osobně měl také slzy na krajíčku, když jsem sledoval záznam na oficiálních stránkách.

Musím poděkovat panu Smythovi co odvedl pro klub, protože byl jeden z mála pozitivních věci co organizaci potkalo v posledních letech. Také díky němu jsem začal fandit Oilers a už nikdy nepřestanu, protože ukázal mnoho fanouškům, že Oilers stojí za to, abychom jim fandili.

Věřím, že všem fanouškům Oilers nezáleží na dnešním výsledku, ale určitě si přejí, aby si Ryan připsal branku v přesilové hře, která by znamenala osamocení v historických tabulkách. Momentálně se dělí o první místo s Glennem Andersonem, který se Smythem má shodně 126 branek.

Přes výsledek nebo okolnosti v utkání si budou fanoušci Oilers pamatovat tohle utkání jako poslední Ryana Smytha, hráče a legendu Oilers, který nikdy nevynechal jediný souboj a hrdě reprezentoval barvy „Olejářů“. Přejeme mu všechno nejlepší v novém životě.

PS: Budeme doufat, že jeho číslo 94 bude v budoucnu viset pod střechou stadionu Oilers. Thank you Legend Smyth !!!