Novinky a spekulace kolem Oilers

dallas_eakins.jpg.size.xxlarge.promoMáme teprve pár dní od posledního utkání sezóny a už máme několik zajímavých spekulací a novinek kolem našeho týmu. Informace se týkají ohledně budoucnosti Dallase Eakinse nebo odchodu Antona Belova. Samozřejmě máme za sebou také los draftu, který nám přiřadil číslo tři.

Jak je známo, tak zkušený kouč Barry Trotz opouští trenérský post „Predátorů“ po patnácti letech. Okamžitě po této informaci začal Kanadský tisk spekulovat, že by zkušený kouč mohl nahradit Dallase Eakinse, kterému první sezóna u „Olejářů“ vůbec nevyšla. Při hlasování na internetových stránkách Edmonton Journal hlasovali fanoušci proto, aby byl bývalý trenér rezervního týmu Toronta nahrazen, ale novináři se shodli, že mladý kouč dostane nejspíš od generálního manažera Craiga MacTavishe ještě jednu šanci, kde bude moct ukázat, že mu právem náleží funkce hlavního trenéra Oilers.

Ruský zkušený bek Anton Belov opouští „Olejáře“ a po roce strávený v NHL odchází zpět do ruské KHL. Jeho novým působištěm bude Petrohrad, kde podepsal kontrakt na čtyři roky. Asi nejlepší období v této sezóně odehrál Belov v průběhu Olympiády, kde reprezentoval svou vlast v Soči. Přesto, že si ruský obr sebou do NHL přinesl vizitku skvělého obránce, tak to nedokázal naplno ukázat v dresu Oilers. Několikrát se musel smířit s pozici náhradníka a to se mu moc nezamlouvalo. Celkově odehrál sedmapadesát utkání, ve kterých zaznamenal sedm bodů za gól a šest asistenci.

V Torontu proběhlo velmi očekávané losování letošního draftu. Týmy jako Buffalo Sabres, Florida Panthers a samozřejmě Edmonton Oilers byli ve velkém očekávání. Nakonec jako první bude vybírat Florida, která vyfoukla první volbu nejhoršímu týmu celé NHL Buffalu. Edmonton bude nakonec vybírat jako třetí, který se bude nejspíš poohlížet po obránci, ale Craig MacTavish může všechny překvapit, protože ve hře je také možnost, že obětuje volbu draftu ve prospěch nějakého hotového hráče, který by mohl do týmu přivést potřebné zkušenosti.