Belov už nechtěl působit pod Dallasem Eakinsem

oilers-coyotes-anton-belov-12032013Před pár dny ruský tisk zveřejnil velmi zajímavý článek s Antonem Belovem, který v letošní sezóně hájil naše barvy Oilers. Jeho první sezóna v NHL, a jak to vypadá také na delší dobu poslední v nadcházejících letech, mu nevyšla podle jeho představ.

Zkušený obránce, který si s sebou přibalil do NHL vizitku nejlepší obránce KHL dokázal odehrát sedmapadesát utkání, ve kterých zaznamenal jednu branku a šest asistencí. Přesto, že se několikrát se nevlezl do sestavy „Olejářů“ i tak se mohl radovat s nominace na domácí Olympiádu, kde ruská sborná zklamala ruské fanoušky, když podlehla ve čtvrtfinále finské reprezentaci. Belov byl z hráčů po turnaji hodnocen jako jeden z mála pozitivně.

Po svém návratu do Edmontonu si vysloužil od Dallase Eakinse větší „Ice Time“, který opět nedokázal využít k lepším výkonům. Jeho následné zranění ho zbrzdilo až do konce sezóny, kde opět Edmonton skončil na dně celé NHL.

Právě ve zmiňovaném rozhovoru pro sovětský sport přiznal po podpisu čtyřleté smlouvy s Petrohradem, že Generální manažer Craig MacTavish mu nabídl nový kontrakt. Sedmadvacetiletý bek odmítl z důvodu, že nechtěl působit pod trenérem jako je Dallas Eakins. Tato informace okamžitě obletěla kanadský tisk, který se začal více zajímat o tuto informaci.

Otázka teda zní je to opravdu, tak špatné uvnitř klubu, že ani takový flegmatik jako je Anton Belov nechce hrát pod Eakinsem? Nebo je to další ruský hráč, který si nerad zvyká na to, že nemá jisté místo v sestavě a nechce se mu makat na 100 procent? V letošní sezóně jsme tady měli už jeden úlet od ruského mladíka Naila Yakupova, který se snažil svou nevytíženost řešit přes svého agenta.

Dallas Eakins hned na své první tiskovce řekl novinářům, že se bude snažit vše změnit tak, aby se klub mohl dostat tam, kde patří. Hned v připravě ukázal hráčům, že je nečeká nic lehkého a jeho nároky každým dnem stoupali. Sice jsme v letošní sezóně prožili opět zklamání, ale myslím si, že právě  tento přístup je správný a pokud se MacTavish nebude bát udělat konečně razantní krok v podobě nějakého velkého „Trade“ můžeme se těšit na vzestup „Olejářů.“

Proto si myslím, že slova Antona Belova nejsou na místě. Přece jenom hráč, který nedokázal ukázat v šedesáti utkání v NHL vzestup své formy, nemůže kritizovat trenéra, který se snaží předělat celý tým od základu. Jen aby to opět nebylo o penězích, které nabízí KHL.

Určitě můžeme tvrdit, že Dallas Eakins dostane šanci do listopadu a pokud nepřijdou výsledky můžeme se těšit na dalšího trenéra na lavičce Oilers.

Budu doufat, že tento mladý trenér dostane více prostoru než do zmiňovaného listopadu.