Anton Lander dostal smlouvu na další rok

644lander2Přesto, že ještě nemáme za sebou konec sezóny, vedení Oilers stále pracuje na budování týmu pro nadcházející sezónu. Po povedené sezóně v Oklahomě City si vysloužil Anton Lander novou jednoroční smlouvu. Mladý Švéd bude moci opět bojovat o pozici v hlavním týmu, do kterého se na delší dobu podíval na konci základní části.

„Jsem opravdu šťastný,“ řekl v telefonickém rozhovoru Lander ze Švédska. „Jsem rád, že jsem dostal šanci opět bojovat o místo v týmu.“

Lander si řekl o smlouvu především svými výkony v rezervním týmu Oilers v Oklahomě City Barons, kde dokonce nosil na dresu kapitánské céčko. Stal se tak nejmladším hráčem v historii klubu, který se mohl dočkat takové pocty.

„Pro mě se ale nic nezměnilo. Stále jsem se snažil tvrdě pracovat a komunikovat se spoluhráči,“ řekl mladý útočník.

Důvěru od trenéra Todda Nelsona dokázal zúročit v podobě dvaapadesáti bodů, které dokázal zaznamenat ve 46 utkání. Za barvy Oilers odehrál 27 utkání, ve kterých si připsal pouze jednu asistenci a deset záporných bodů ve statistice plus-mínus.

„Letos to bylo nahoru dolů,“ dodal Anton Lander. „Sezóna u OKC mi letos vyšla, ale co se týče působení u Oilers nejsem moc spokojený. Nehrál jsem moc dobře. Vždy chci být lepším hráčem a to je něco na čem chci v létě zapracovat.“

Anton Lander před letošní sezónou zapracoval na svém bruslení a síle, pravě tyto dovednosti ho zdobili v tomto ročníku. Rodák ze Sundsvall se bude snažit pilovat přes léto své přednosti, aby byl připraven na předsezónní kemp.

„Zapracoval jsem na rychlosti a síle, která mi pomohla letos posbírat několik bodů. Právě na tohle se chci zaměřit v létě,“ řekl Lander.