«

»

Kvě 13 2014

Anton Lander dostal smlouvu na další rok

644lander2Přesto, že ještě nemáme za sebou konec sezóny, vedení Oilers stále pracuje na budování týmu pro nadcházející sezónu. Po povedené sezóně v Oklahomě City si vysloužil Anton Lander novou jednoroční smlouvu. Mladý Švéd bude moci opět bojovat o pozici v hlavním týmu, do kterého se na delší dobu podíval na konci základní části.

„Jsem opravdu šťastný,“ řekl v telefonickém rozhovoru Lander ze Švédska. „Jsem rád, že jsem dostal šanci opět bojovat o místo v týmu.“

Lander si řekl o smlouvu především svými výkony v rezervním týmu Oilers v Oklahomě City Barons, kde dokonce nosil na dresu kapitánské céčko. Stal se tak nejmladším hráčem v historii klubu, který se mohl dočkat takové pocty.

„Pro mě se ale nic nezměnilo. Stále jsem se snažil tvrdě pracovat a komunikovat se spoluhráči,“ řekl mladý útočník.

Důvěru od trenéra Todda Nelsona dokázal zúročit v podobě dvaapadesáti bodů, které dokázal zaznamenat ve 46 utkání. Za barvy Oilers odehrál 27 utkání, ve kterých si připsal pouze jednu asistenci a deset záporných bodů ve statistice plus-mínus.

„Letos to bylo nahoru dolů,“ dodal Anton Lander. „Sezóna u OKC mi letos vyšla, ale co se týče působení u Oilers nejsem moc spokojený. Nehrál jsem moc dobře. Vždy chci být lepším hráčem a to je něco na čem chci v létě zapracovat.“

Anton Lander před letošní sezónou zapracoval na svém bruslení a síle, pravě tyto dovednosti ho zdobili v tomto ročníku. Rodák ze Sundsvall se bude snažit pilovat přes léto své přednosti, aby byl připraven na předsezónní kemp.

„Zapracoval jsem na rychlosti a síle, která mi pomohla letos posbírat několik bodů. Právě na tohle se chci zaměřit v létě,“ řekl Lander.