Novinky a Spekulace

grebeshkov-denis-081012Po nějaké době Vám přinášíme novinky a spekulace z tábora Oilers, které se budou týkat hráčů, kteří v příštím roce už neobléknou dres Oilers. Také se můžete těšit na několik spekulací, které kolují v Kanadských novinách.

Po tragické sezóně se uznávaný obránce Denis Grebeshkov  vrací do  ruské KHL, kde bude působit v týmu Víťazu Podolsk. Po návratu do NHL si generální manažer Craig MacTavish sliboval od ruského obránce, že přivede do týmu zkušenost a kvalitu, ale opak se stal pravdou. Třicetiletý bek nakonec v hlavním týmu odehrál pouze sedm utkání, ve kterých zaznamenal bod za asistenci. Dokonce se nedokázal chytit ani na farmě Oilers, kde si připsal 39 startů, které zakončil s devíti body. Proto je logické, že jeho působení u týmu a také v NHL bude nejspíše navždy ukončeno.

Dalším hráčem, který opustil po letošní sezóně organizaci Oilers se stal český útočník Roman Horák. Rodák z Českých Budějovic se nedokázal ani po výměně k Oilers prosadit do NHL. Horák začal sezónu u Calgary Flames, kteří ho během sezóny vyměnili za obránce Ladislava Šmída. Přesto, že měl slušné výkony na farmě, dostal šanci v týmu Oilers až na konci sezóny, kde naskočil do dvou utkání. Nakonec se dočkal své první branky v NHL, když se prosadil v posledním utkání sezóny proti Vancouveru Canucks. Jeho novým zaměstnavatelem se stal Víťazu Podolsk, který si připsal na svou soupisku už druhého hráče z Oilers.

Během sezóny ale také po sezóně se stále mluví o tom, že Oilers potřebuje “ Top Obránce“, který zkvalitní defenzívu Oilers. Kanadský tisk po informaci, že Toronto Maple Leafs hodlá rozvázat kontrakt v podobě vykoupení s kapitánem týmu Dionem Phaneufem, který v letošní sezóně podepsal gigantický sedmiletý kontrakt na sedm miliónu ročně. Ve hře také je, že by rodák z Edmontonu mohl být vyměněn. Právě podle Kanadských odborníků by měli být „Olejáři“ hlavními uchazeči o služby důrazného obránce. Jak vše dopadne se dozvíme v červenci, kdy se otevře trh s volnými hráči.

Tisk v Kanadě nelení a přináší nám další zajímavou informaci. Jak je známo, tak kapitán Ottawy Senators Jason Spezza by měl odehrát poslední sezónu v dresu „Sens“, kteří stále nenabídli své hvězdě nový kontrakt. V zákulisí týmu z hlavního města se šušká, že urostlý centr nehodlá podepisovat nový kontrakt s Ottawou, protože sám na sobě cítí, že potřebuje nový impuls. Tento krok je samozřejmě logický, přece jenom jeho výkony v posledních letech nejsou takové jaké by si přál. Proto si novináři začali psát seznam týmu, kde by mohl už během sezóny přestoupit. Hodně vysoko také skončili Oilers, kteří se netají tím, že hledají urostlého centra, který by do týmu přivedl potřebný důraz. Dokonce ze všech týmu právě Oilers mají nejlepší materiál na výměnu, aby přivedli vytouženého středního útočníka do týmu.