Nyní je relativně čas klidu, kdy jdou zápasy daleko za sebou a tak si můžeme trochu oddychnout. Oilers se vrátili z tripu po Jižním pobřeží se 4 body ze 4 zápasů. Na to, jak to vypadalo, to je slušné.

Kde to ale drhlo, to byla hra. Tam bylo stále moc okének a v defenzivě se stále moc nedaří získat pevnou půdu pod nohama a těch chyb je stále opravdu jako máku. Nevím jak moc velký dopad má skutečně odchod Duncana Keitha, který přitom loni také už nebyl úplně pevný v kramflecích, ale evidentně jeho přítomnost byla důležitější, než jsme si připouštěli. Keith v klubu zůstal a od nové sezóny je speciálním poradcem Kena Hollanda a nadále se angažuje coby mentor našich obránců, ale tato nová role asi úplně nenahrazuje jeho roli v kabině a poté, co je na marodce i Mike Smith, nejspíš nám právě tihle matadoři chybí.

Keith je od nové sezóny kravaťák, ale nechybí nakonec víc, než si myslíme?

Defenziva, to je tedy to, v čem se musíme nutně zlepšit pokud chceme myslet na Stanley Cup, nebo přinejmenším podobný tah play off jako loni. Jako úplně nejlepší tah se zatím nejeví angažování někdejší dvojky draftu 2012 Ryana Murrayho, který moc nestíhá. Evan Bouchard zatím prožívá tragický vstup do sezóny a Brett Kulak je zatím jen stínem toho hráče, který loni vlétl do rozehrané sezóny a svými výkony nás přesvědčil o svém dalším setrvání. Také dvojice Ceci – Nurse nepůsobí úplně jistě. Doufejme, že nynější pauzy mezi zápasy tým využil k nasbírání sil a k potrénování a že se v této činnosti zlepšíme, protože pokud budeme hrát nadále takto, můžeme na úspěch zapomenout.

Šíře naší defenzivy se tak nyní zdá až moc úzká, nebylo by konečně od věci do toho říznout? Nabízí se možnost sáhnout po Jasonu Demersovi, který toho už má odehráno spoustu – do 7 stovek v NHL mu chybí jediný zápas. Možná by mohl alespoň částečně suplovat roli Duncana Keitha? Jeho kvalit Demers samozřejmě nedosahuje, ale velezkušený hráč to je, o tom nemusíme dlouze diskutovat. Demers tedy stále hraje jen na zkušební kontrakt v Bakersfieldu, takže bychom ho museli podepsat, ale pod stropem nyní vinou Kaneova zapsání na LTIR místo je a Demers by stejně podepsal nejspíš dvoucestný kontrakt na té nejnižší hranici.

Demersův gól během kempu

Na stáhnutí Broberga nebo Desharnaise dle mě není ještě čas, protože oba hrají po zranění příliš krátce a u Broberga navíc bude lepší, pokud v Bakersfieldu z výkonnostních důvodů ještě chvíli zůstane. Pak tedy ještě zbývá radikálnější možnost, a sice přivézt někoho úplně nového. Jen pro info, Jakob Chychrun letos ještě do sezóny nezasáhl, ale dle nejnovějších zpráv bude letos debutovat již příští týden. Neříkám, že by se po něm mělo hned sáhnout, protože tak jednoduché to přecejen nebude, ale pozorně ho sledovat a vyhodnotit, jestli by nebylo vhodné tým v defenzivě doplnit.

Jak již bylo řečeno, trip po Jižním pobřeží je za námi a nebylo to úplně jednoduché. 4 top týmy v podobě Floridy, Caroliny, Tampy a Washingtonu, to dá zabrat. Navíc se hrály 4 zápasy během 6 dní, což je také velmi náročné. Své o tom ví Cody Ceci: „Bylo to fakt těžké. Mnoho večerních zápasů jdoucích po sobě v krátkém časovém období, ale bylo také fajn zůstat přes noc v pěkném počasí a také se dát dohromady jako tým.“ Toto je evidentně věc, kterou si hráči hodně užívají, protože Ceci je už několikátý hráč, který do rozhovorů říká, jak je fajn, že je tým společně na tripu. Navíc v teple, když v Edmontonu je jako obvykle sychravo.

V Sunrise jsme se setkali se starým známým kamarádem

Kapitán Connor McDavid si to pochvaluje také a také to, že je nyní pár dní volna: „Trochu jsme semkli tým. Nyní bylo trochu odpočinku a je příjemné mít během sezóny pár dní volna.“ Brankář Stuart Skinner burcuje tým do dalších zápasů: „Když se podíváte na to, kde se teď jako tým nacházíme, tak uvidíte, že stále máme víc výher než proher, ale chtěli bychom být lepší. Myslím, že jako tým každým dnem rosteme a učíme se z našich dobrých i špatných věcí. Musíme v tom pokračovat každý den, každý trénink, každý zápas a pokračovat dál.“

S Los Angeles jsme loni sehráli třaskavé první kolo play off, kdy se čekalo, že Oilers budou na koni, ale Kings byli velmi nepříjemní a nakonec se rozhodovalo až v sedmém zápase a bylo to o nervy. Tehdy tým velmi podržel kapitán McDavid, který si v sérii připsal 14 bodů. Evander Kane v této sérii vstřelilm 6 gólů, ale ten u toho nyní jak víme nebude.

Tahle série byla loni hodně napjatá

Sestava se oproti předcházejícímu tripu trochu změní, když Dylan Holloway ztrácí své místo ve druhé formaci a padá do čtvrté. Ve druhé vedle Draisaitla a Hymana nastoupí Foegele. Místo něho se zase do třetí McLeodovy formace přesouvá Mattias Janmark, spolu s nimi tam bude hrát ještě Klim Kostin. Holloway bude ve čtvrté s Shorem a Ryanem. Mám takový pocit, že Holloway se brzy přesune do Bakersfieldu a možná by bylo lepší, aby hrál tam, kde dostane na ledě víc prostoru, protože i když byl Holloway v některých zápasech veden coby člen druhé formace, jeho ice-time byl nízký.

Zraněn je stále Kailer Yamamoto, který ani netrénuje. Blíží se ale návrat Tylera Bensona, který s týmem polyká už plné tréninkové dávky.

V brance je potvrzen start Stuarta Skinnera. Dosud se brankáři de facto pravidelně střídali, ale dnes se miska vah lehce posunula na stranu Skinnera.

Hollowayovi se přechod do NHL moc nedaří, bude mít stále důvod k úsměvu?
  • Duo McDavid – Draisaitl dá se říci již tradičně vede ligovou produktivitu s 32, potažmo 28 body.
  • Leon Draisaitl má nyní sérii 11 zápasů za sebou, kdy bodoval.
  • Connor McDavid 10 zápasovou.
  • Zach Hyman a Ryan Nugent-Hopkins mají kromě dua 97+29 rovněž skóre více než bodu na zápas a v ligové produktivitě jsou na 42. a 43. místě.
  • Trojice Puljujarvi, Bouchard a Holloway mají na kontě 6 minusových bodů.

Tyson Barrie dnes nastoupí k 700 zápasu v NHL, navíc mu chybí pouze dva zásahy, aby oslavil 100 gólů v NHL. Barrie vstřelil dva góly v posledním zápase na Floridě.

Warrenu Foegelemu chybí k dosažení 50 gólů 1 gól a k 50 asistenci 2 asistence.

Spekulace: I nadále se na sociálních sítích přetřásá spekulace o možném příchodu Vladimira Tarasenka. Jeho agent a Tarasenko se údajně sami nabídli Kenu Hollandovi. Tarasenko má smlouvu jen do konce tohoto roku a roční příjem 7,5 mil.dolarů, takže pokud by k nějakému trejdu došlo, muselo by St.Louis pokryýt část jeho platu. Tarasenko by se hodil jako záplata místo Evandera Kanea do top six. Ale velice pochybuji, že Kenny půjde tímto směrem a ani já bych to nedělal. S Kaneovým návratem by pak totiž byl problém co s platovým stropem. To už bych se opravdu raději pustil do posílení defenzivy, jak jsem psal výše a zkusil přivézt obránce, buď Chychruna, nebo někoho jiného. Tarasenko mi navíc svojí povahou a neustálým trucováním vadí.

Dnes nás čeká velký návrat, protože letos poprvé nastoupíme v retro McFarlane dresech, které jsme naposledy oblékli v roce 2007, takže návrat po 15 letech! Dresy budou lehce obměněné co se týče barev, kde přibude oranžová.

Na McFarleneho dresy má velké vzpomínky Stuart Skinner, který v letech 2001 – 07, kdy je Oilers pravidelně používali chodil jako divák pravidelně na zápasy svého milovaného klubu a tyto dresy tak má v živé paměti. Skinner prý doufal, že jednou tento dres natáhne přes hlavu: „Miluji to. Když jsem vyrůstal, tak to byl vlastně můj nejoblíbenější dres, takže vždycky když jsem šel na zápasy v Rexallu (stará hala, pozn.) tak jsem vždy doufal, že Oilers budou mít zrovna tento dres. Vlastně jsem ani žádný doma neměl, což je trochu překvapivé, ale je to můj oblíbený.“

Když toto čtu, tak vidím, jak malý chlapec Stuey chodí v dresu Oilers se svým tátou a sourozenci doma v Edmontonu na svůj oblíbený klub a nyní je jeho brankářem v nejslavnější lize světa a zažívá tak to, co se jen tak někomu nepodaří… Je to prostě fajn a Stueymu moc fandím a držím palce, protože to, kam to tenhle místní kluk dotáhl, je neuvěřitelné.

Stuey se na dnešní zápas těší více, než obvykle a to i kvůli dresu, který dnes oblékne

V McFarlane dresech Oilers sehrají v sezóně 2022/23 celkem 5 zápasů. Kromě toho dnešního to budou tyto:

  • 16. listopadu – Kings
  • 15. prosince – Blues
  • 31. prosince – Jets
  • 25. ledna – Blue Jackets
  • 28. ledna – Blackhawks

Kings jsou nyní na tripu, kdy se postupně střetnou s Calgary, Edmontonem, Vancouverem a Seattlem. Převčírem v Calgary se hrál divokýn zápas, který skončil výhrou Flames 6:5. Kings zatím hrají dobře a jsou na 2. místě Pacifické divize a Calgary utíplo jejich čtyřzápasovou vítěznou sérii.

Dnes se opět proti sobě postaví dva velcí přátelé a dlouholetí spolusouputníci Todd McLellan a Jay Woodcroft, kteří vedle sebe na lavičce stáli mezi lety 2005 – 2018, než se jejich cesty rozdělili a Woodcroft šel tehdy z pozice McLellanova asistenta v Edmontonu pracovat jako hlavní trenér do Bakersfieldu, zatímco McLellan pokračoval coby hlavní trenér Oilers. Také McLellanovi asistenti Trent Yawney a Bill Ranford se postaví proti týmu, který je dříve živil.

Oba trenéři ještě společně na jedné lavičce, dnes opět proti sobě

Produktivitu v týmu Kings vede Čechošvýcar Kevin Fiala s 18 body. Fiala je předsezónní posilou z Minnesoty, která ho chtěla velmi udržet, ale nenašla na něj místo pod platovým stropem a Fiala se Los Angeles zatím velmi vyplácí. Oba brankáři Quick s Petersonem mají úspěšnost zásahů pod .90%, což je nic moc, ale Kings se s tím zatím stačí vyrovnat ofenzivně. Kde jsem tohle jenom slyšel???

Trenér McLellan dnes bude postrádat útočníky Iafalla a Lemieuxe.

V brance Kings je potvrzen Cal Petersen.

Zápas se hraje v Rogers Place v Edmontonu a začíná ve 4:00 SEČ vysílá ho i Nova Sport 1. Příští zápas hrajeme až v sobotu proti Vegas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.