Sam Gagner za RJ Umbergera?

R+J+Umberger+fdQY8coPQ6hmUž  jen pětadvacet dní nám zbývá do otevření trhu z volnými hráči. Jak je známo, tak vedení v čele s generálním manažerem Craigem MacTavishem se bude snažit získat „Top obránce“ a hráče, kteří přinesou do týmu vytoužený důraz.

Kolem Edmontonu jsme mohli zaznamenat v posledních dnech zajímavou zprávu o výměně Sama Gagnera do Colombusu Blue Jackets, kteří by měli na oplátku poslat do Alberty RJ Umbergera. Tuto informaci přineslo hned několik zpravodajských deníků, kteří mají zvučné jméno v oblasti NHL. Sice to můžeme považovat jako spekulaci, ale jak se říká na každém drbu je něco pravdy.

Zkušený americký centr, který v poslední době hraje na levém křídle, požádal vedeni Blue Jackets o výměnu. Dokonce dal seznam deseti týmu, kde nechce být vyměněn. Otázka teda zní, jestli na tomto „Blacklistu“ nejsou také Olejáři. Pokud by Edmonton nebyl na tomto seznamu, byl by tento“Trade“ pro oba týmy výhodný.

Edmonton už v průběhu sezóny naznačil, že jeho cíle pro nový ročník NHL bude získávat větší a důraznější hráče, kteří pozvednou hru Oilers. Naopak Colombus hledá hráče, který by dokázal vsunout myšlenku do přesilových her. Dokonce oba hráči mají podobné kontrakty, podle kterých můžeme považovat  výměnu kus za kus. Gagner bude pobírat ještě dvě sezóny pět milionů dolarů a Umberger o rok déle, když si vydělá čtyři a půl milionů za rok.

Co se týče výkonností, tak ani jeden z hráčů v sezóně příliš nezářil. Sam Gagner dokázal v dvaašedesáti utkání získat 37 bodů (10 branek,27 asistenci). To RJ Umberger si připsal do statistik za 74 utkání 18 branek a šestnáct asistencí. Přesto by mohli být pro svůj nový tým velmi prospěšní.

Každý sportovec potřebuje novou motivaci, která je posune dál a to samozřejmě platí také pro tyto hráče. Gagner prozatím strávil celou kariéru u „Olejářů“, kde si letos odkroutil sedmý rok. Rodák z Pittsburghu odehrál v NHL devět let a z toho hned šest v barvách „Modrokabátníků“.

Rozuzlení  této spekulace by jsme se mohli dozvědět na začátku července, který nám přinese několik výměn a zajímavých podpisů.