Craig Ramsay je novým asistentem Eakinse

ram-3250Po dlouhých spekulacích se nakonec vše stává realitou. Pro novou sezónu vstoupí „Olejáři“ s novým asistentem trenéra, kterým se dnes stal veterán NHL trenér Craig Ramsay.

Ramsay nahradí ve funkci  Kellyho Buchbergera, který ale nekončí v organizaci Oilers. Pro Kellyho je připravena  role v klubu, která se bude zaměřovat na hledaní potencionálních posil pro tým.

Craig Ramsay se může pochlubit  velkými zkušenostmi, které nasbíral s takovými trenéry jako byli Scotty Bowman, Claude Juliena a Jacques Martin. Dokonce byl součástí týmu Johna Tortorella, který v roce 2004 získal s Tampa Bay Stanley Cup. Jako hlavní trenér vedl týmy Buffalo Sabres, Philadelphie Flyers a Atlantu Trashers.

Většina analitiků se shoduje, že právě Ramsay je nejideálnější pravou rukou pro Dallase Eakinse, který stále sbírá zkušenosti v NHL. Dokonce příchod nového může v realizačním týmu nám pokládá otázku, co se Steve Smithem, který má na starost defenzivu Oilers, protože Ramsay by měl mít slovo v obrané hře, ve které také pomáhal Julienovi v Bostonu. Vypadá to, že Smith přijde o své místo, ale jeho osud by mohl být stejný jako u Kellyho Buchbergera.

Příchod nové tváře do klubu jednoznačně zvýšila kvalitu trenérského personálu a především autoritu na lavičce Oilers, která je po několika výstřelcích v minulé sezóně důležitá.