Vítej Bobe

20140613_nicholsonoilers644Na včerejší tiskovce Katz Group oznámili start nové společnosti Oilers Entertainment Group a najmutí na pozici místopředsedy „Superstar“ Boba Nicholsona, který vykonával dlouhá léta v Hockey Canada, funkci prezidenta a generálního ředitele.   

„Jsem nadšený,“ řekl Bob Nicholson. “ Je to pro mě nová výzva, která pomůže rozvíjet  zábavu a sport v zemi.“

Oilers Entertainment Group je nová sportovní a zábavní společnost, kterou bude řídit Katz Group. Součástí tohoto projektu už jsou Edmonton Oilers, Edmonton Oil Kings, Bakersfield Condors, Oklahoma City Barons a Aquilla Productions. Kromě toho budou Oilers Entertainment Group mít na starost nový stadion „Olejářů“ Rogers Place, pro který bude v průběhu stavby hledat nové akvizice.

Čtyři pozice ve vedení byli potvrzené už v pátek na tiskovce. Jako místopředsedové budou Bob Nicholson a Kevin Lowe. Daryl Katz  jako majitel a funkci provozního ředitele bude vykonávat Patrick LaForge.

„Skutečnost je taková, že s Bobem se známe čtrnáct let a máme skvělý vztah. Co se týče hokejové stránky, tak jsem přesvědčen, že je pro Organizaci skvělý přírůstek.“ řekl Kevin Lowe.

Kromě obchodní stránky, bude mít Nicholson hlas v celé organizaci a to i včetně hokejových operací Oilers. Kevin Lowe také přiznal, že jeho zkušenosti a nebojácnost pokládat nepříjemné otázky bude společnost využívat velmi často.

„Poprosil jsem Boba, aby nám zhodnotil organizaci od shora-dolů,“ řekl Lowe. “ Nicméně jsme v tuto chvíli spustili čtyři organizace, které budeme chtít každým dnem zlepšovat, ale také musíme přiznat, že naším hlavním zaměřením budou Oilers.“

Za své funkce v Hockey Kanada Nicholson dohlížel na všechny operace v mezinárodních soutěžích, ve kterých dokázal posbírat 76 medailí, ze kterých bylo hned 44 zlatých.

Sice Bob Nicholson nebude mít velké slovo ve výběru hráčů pro tým, ale už jeho přítomnost v organizaci může být pro hvězdné hráče NHL znak toho, že Edmonton Oilers to myslí vážně. Budeme doufat, že právě poslední dva příchody zkušených postav NHL do organizace Edmontonu přinesou po osmi letech světlé okamžiky.