Novinky a Spekulace

todd-nelsonPomalu ale jistě se nám blíží první červenec, který nám spustí vlnu podpisů volných hráčů. Jak je ve zvyku, všechny média pouští do světa spoustu spekulací, které plní přední stránky zámořského tisku.

Asi ta nejaktuálnější informace se týká nabídky Craiga MacTavishe, který poslal prý do Philadelphie Davida Perrona a Oscara Klefboma. Na oplátku požadoval vytouženého obránce Braydona Coburna a Braydena Schenna. Vše ale ze stolu smetl nový generální manažer Flyers Ron Hextall.

Na včerejší tiskovce přiznal MacTavish, že by rád do týmu přivedl čtyři až pět nových hráčů, kteří by dokázali pozvednout kvalitu týmu. Tady máme seznam deseti hráčů, kteří jsou podle tisku v hledáčku Oilers: Dion Phaneuf, Braydon Coburn, Dustin Bufuglien  Mikhail Grabovski, David Legwand, Daniel Winnik, Brenden Morrow, Steve Ott, Brian Boyle, Michal Hanzus.

Další zajímavá informace se točí kolem trenéra záložního týmu Oilers Todda Nelsona, který je na seznamu potencionálních trenérů pro Carolinu Hurricanes, která se také snaží zlanařit do svých řád bývalého trenéra Penguins Dana Bylsmu. Většina odborníků kolem Oilers doufá, že na tento krok nedojde, protože právě práce Nelsona v týmu Oklahoma City Barons je nepostradatelná.

Spekulací už bylo dost a zaměříme se na novinky z tábora Oilers. Craig MacTavish podepsal nadějného finského útočníka Iiria Pakarinena, který se vyznamenal na MS v Bělorusku vítěznou brankou v utkání proti Kanadě. Barvy javorových listů hájil jeho budoucí spoluhráč Ben Scrivens. Pakarinen si vysloužil dvouletý vstupní kontrakt.

Přes další nepovedenou sezónu Oilers se nám dostala pocta v podobě ceny King Clancy Trophy, která se uděluje za vůdčí schopnosti kombinované s humanitární činností. Cenu získal nás kapitán Andrew Ference, který přišel do týmu před sezónou jako volný hráč.

Ben Eager po třech letech opouští Edmonton OIlers, kde odehrál v hlavním týmu 84 utkání, ve kterých zaznamenal šestnáct bodů za devět branek a sedm asistencí. Urostlý útočník bude v následující sezóně působit v ruském CSKA Moskva.