Dokáže MacTavish podepsat Nikitina?

Patrick+Marleau+San+Jose+Sharks+v+Columbus+Fg29-ap_9EwlVčera generální manažer Oilers Craig MacTavish získal z Columbusu Blue Jackets práva na urostlého obránce Nikitu Nikitina, který se má stát 1.července volným hráčem.

Tento krok znamená, že MacTavish má dokonce měsíce čas na vyjednávaní o nové smlouvě s ruským bekem. Otázka ale zní, jestli vůbec Nikitin bude chtít působit u Oilers. Přece jenom, proč by měl jít do jednoho z nejhorších celků  v posledních létech? Samozřejmě ho mohou přemluvit peníze, které má k dispozici MacTavish, přesněji 26,5 milionů dolarů, které může pro novou sezónu využít.

Většina odborníků kolem Oilers se ale shodují, že je hloupost nabízet Nikitinovi delší smlouvu než jsou dva roky. Co se týče peněz, optimální cena by měla být kolem 2,5 milionů na sezónu, které také pobíral v posledním ročníku v dresu Blue Jackets. Jsem na sto procent přesvědčen, že tyto podmínky určitě nepřesvědčí Nikitina, aby podepsal u „Olejářů“. Proč by měl hrát za takové peníze, když může zkusit štěstí na trhu volných hráčů. Tyto otázky napovídají, že „Olejáři“ budou muset sáhnout hlouběji do kapsy aby přesvědčili ruského obra.

Bohužel Edmonton je momentálně v takové situaci, že si nemohou moc vybírat a pokud chtějí nějakou kvalitu, musí si ji dostatečně zaplatit. V několika příštích dnech se ukáže, jestli MacTavish dokáže přesvědčit Nikitina nebo dopadne jako jeho kolega Garth Snow s námluvami s Danem Boylem.