Třetí část: Útočníci (1/2)

David+Perron+Boston+Bruins+v+Edmonton+Oilers+rEdJREmkWLrlPřinášíme Vám poslední část hodnocení hráčů Oilers v letošní sezóně, kterou rozdělíme na dvě části. Tentokrát se zaměříme na útočníky, kteří naskočili v průběhu sezóny. Tento článek bude odlišný od prvních dvou, které jsme na našem webu zveřejnili. Podíváme se podrobněji na statistiky hráčů a podělíme se s Vámi o naše postřehy.

Taylor Hall

Statistiky: 75 Z; 27G, 53A, 80 B, -15, 20:00 MIN

Momentálně největší hvězda Oilers, která konečně naplno prorazila v NHL. Taylor Hall zalepil pusu všem odborníkům, kteří tvrdili, že nemá na to, aby vedl svůj tým. Jeho osmdesát bodů mu zaručili sedmou příčku v kanadském bodování celé NHL. Dokonce se může pochlubit vizitkou jako nejlepší levé křídlo Nationa Hockey League. Jediná kaňka na jeho skvělém výkonu byl spor s trenérem Dallasem Eakinsem, když naštvaný Hall hodil s lahvi o střídačku, ze které následně vylétla voda, která zasáhla Eakinse. Incident si nakonec oba aktéři vyříkali v kabině.

Hodnocení: 1

David Perron

Statistiky: 78 Z, 28G, 29A, 57 B, -16, 19:07

Po svém příchodě okamžitě plní předpoklady Craig MacTavishe, který ho získal ze St.Louis Blues. David Perron přišel jako potencionální střelec, který může v sezóně atakovat třiceti brankovou hranici. Mladý Kanaďan si hned ve své první sezóně v dresu Oilers  vylepšil o sedm branek své brankové maximum a stejným počtem také bodové. Patřil mezi jediné pozitivní články v sezóně.

Hodnocení: 1

Luke Gazdic

Statistiky: 67 Z, 2G, 2A, 4B, -8, 5:48

Po delší době měli „Olejáři“ v letošní sezóně bitkaře, který budil v celé NHL respekt. Sice v začátku sezóny nikdo nepočítal, že by si mohl vést v tomto nevděčném řemesle tak dobře, ale nakonec na konci sezóny mohl kroužit na ledě s respektem. Za jeho 127 trestných minut si vysloužil vizitku nejtrestanější hráč Oilers v letošním ročníku.

Hodnocení: 1-

Boyd Gordon

Statistiky: 74 Z, 8G, 13A, 21B, -15, 14:45

Další nováček v týmu, kterého podepsal před sezónou generální manažer Craig MacTavish. Gordon většinu času strávil ve třetí formaci, která byla nasazována proti nejlepším formacím soupeře. Jeho specializace je vhazování, které také ovládl v týmu Oilers, když zaznamenal 56,5 procentuální úspěšnosti. Také musíme vyzdvihnout jeho práci v oslabení, která byla nepostradatelná pro trenéra Oilers.

Hodnocení: 1-

Matt Hendricks

Statistiky: 33 Z, 3G, 0A, 3B, -6, 14:19

Pro mě jeden s nejpovedenějších příchodů pro tým. Přesto, že Hendricks nijak nevyniká ve střílení branek nebo vymýšlením různých akcí, ale jeho příchod pozvedl chuť hráčů Oilers bojovat o každý puk . Jeho věčné povzbuzování Vás nenechá klidným. Samozřejmě musíme také vyzdvihnout obětavost a hru v oslabení.

Hodnocení: 1-

Jesse Joensuu

Statistiky: 42 Z, 3G, 2A, 5B, -16, 9:19

Finské křídlo, které vypadalo v přípravě natolik dobře, až se začalo spekulovat o tom, že by klidně mohl vykonávat funkci urostlého  křídla v druhé formaci. Vše se ale změnilo hned po začátku sezóny, když se ukázalo, že mu schází kvalita. V průběhu sezóny se propadl až do čtvrté formace, kde nedostal tolik prostoru.

Hodnocení: 3

Ryan Smyth

Statistiky: 72 Z, 10G, 13A, 23B, -18, 15:25

Legenda týmu Ryan Smyth si v sezóně odehrál své, kde se snažil svým mladším kolegům radit a jít příkladem. Dokonce v sezóně bojoval do posledního utkání své kariéry o prvenství v historických tabulkách, kde dokázal překonat ve statistice vstřelených brankách v přesilových hrách legendárního Wayneho Gretzkyho, ale na osamocení v této statistice nedosáhl, když se nakonec dělí o první místo s Glenem Andersonem.

Hodnocení: 1-

Nail Yakupov

Statistiky: 63 Z, 11G, 13A, 24B, -33, 14:18

Bývalé jedničce draftu vůbec nesvědčí nový herní styl, který zavedl v týmu Dallas Eakins. Jeho práce v obrané fázi ukázala, že v této dovednosti patří mezi nejhorší v týmu. Přece jenom 33 záporných bodů v tabulce pravdy nasvědčují, že je něco špatně. Dokonce se mu přihodila situace, kdy se ocitl mezi zdravými náhradníky. Vše ho natolik vytočilo, že byl jednat se svým agentem, aby pohrozil Oilers. Od té doby se spekulovalo o jeho výměně, která platí do dnešního dne, kdy patří mezi nejžhavější jména, která by měli opustit tým.

Hodnocení: 3