Nikitin podepsán

7098722Podle předpokladu se zachoval generální manažer Oilers Craig MacTavish, který podepsal ruského obránce Nikitu Nikitina s gáži, která přesáhla čtyři miliony dolarů za sezónu. Po podpisu na oplátku získal Columbus Blue Jackets volbu v pátém kole draftu letošního roku.

Už před informaci, že Edmonton získal práva na ruského obra bylo jasné, že pokud „Olejáři“ chtějí podepsat Nikitina, budou muset sáhnout hlouběji do kapsy. To se nakonec potvrdilo, když dohoda padla na dvouletý kontrakt na devět milionů. Okamžitě po této informaci vypluly na povrch názory, že je tento krok zoufalý a Nikitin není hráč, který by měl pobírat 4,5 milionů ročně. Samozřejmě na průměrného hráče je tato částka velká, ale zas na druhou stranu Oilers nemají na výběr. Přece jenom jak jsme už komentovali situaci před podpisem v našem článku, MacTavish musí jednat těmito kroky, aby dokázal přitáhnout hráče do týmu, který v posledních letech patří mezi nejhorší týmy celé NHL.

Můj osobní názor je takový, že tato smlouva není až tak strašná, jak se zdá. Vezmeme si, že je jen na dva roky, které můžou vytvořit čas pro mladé obránce aby nasbírali zkušenosti. Také můžeme s chladnou hlavou říct, že je Nikitin určitě lepším obráncem, než byli Anton Belov, Mark Fraser, Philip Larsen, Corey Potter a Denis Grebeshkov, takže ho můžeme brát jako posilu. Proto nevidím důvod proč bychom mu nemohli dát takové peníze, které máme k dispozici. MacTavish má stále přes dvacet miliónů dolarů, aby přivedl další hráče, kteří pozvednou kvalitu týmu.

Další pozitivní informace je, že Nikitin může klidně hrát čtvrtého obránce. Dokazují to také statistiky z Columbusu, když dostával důvěru, hrál fantasticky a měl skvělá čísla. Také nesmíme zapomenout na jeho tvrdou střelu, kterou můžeme využit v přesilových hrách. Proto tento podpis beru jako krok vpřed.