Draft je za námi

oiiJedna z nejzajímavějších období sezóny NHL je za námi. Jak je známo, v posledních letech je Edmonton Oilers každoročně v čele rozruchu celého draftu, i letos tomu nebylo jinak. Organizace Oilers letos vybírala v prvním kole jako číslo tři, které Craig MacTavish využil pro zisk Německého  centra Leona Draisaitla, který je považován za nového Joe Thorntona.

Samozřejmě do poslední chvíle nebylo jasné, jestli „Olejáři“ svojí volbu v prvním kole nevymění za hotové hráče, které tak moc potřebuje. Přece jenom MacTavish přiznal, že je nutné posílit obranu a střed druhé formace. Teď si můžeme položit otázku, jestli talentovaný Leon Draisaitl má na to aby hned prorazil v NHL. Většina odborníků se shodují, že mlády rodák z Kolína je na sto procent fyzicky připraven (188 cm, 98 kg) a co se týče herní inteligence,tak  je také na velké úrovni. Dokonce byl v letošním draftu považován za jednoho z nejvíce inteligentních hráčů, kteří byli k dispozici.

I přesto, že Edmonton získal Draisaitla, tak oznámil generální manažer „Olejářů“, že stále bude shánět zkušeného centra, který by měl pomáhat v růstu dvojici Hopkins-Draisaitl. Očekává se, že by mladý Němec mohl klidně začít ve třetí řadě, kde by mohl sbírat zkušenosti proti těm nejlepším, ale vše napoví přiíravný kemp, kde bude moci prokázat svůj talent.

V poslední sezóně v týmu Prince Albert Raiders si připsal skvělých 105 bodů za 38 branek a 67 asistencí. Většinu bodů dokázal nasbírat především svojí rychlostí a skvělou technikou  než tvrdosti, i když má na hru tělem předpoklady.

V sobotu pokračoval draft druhým dnem, kde si „Olejáři“ vybrali pět hráčů. Hned dva mladí hráči byli brankáři, kteří by mohli  v budoucnu nastoupit v dresu Oilers.

  • Celkově 91 – William Lagesson (D) – Švédský defenzivní obránce, který působí v juniorce Frolundy, která patří mezi největší základny švédských talentů. Jeden z nejlépe fyzicky připravených hráčů z Evropy.
  • Celkově 111 – Zachary Nagelvoort (G) – V poslední sezóně trávil na univerzitě Michigan, kde odchytal 23 utkání s čísly 2,20 branky na utkání a 92,9 procentuální úspěšností.
  • Celkově 130 –  Liam Coughlin (C) – Minulou sezónu strávil v BCHL, kde působil u týmu Vernon Vipers, ve kterém si připsal do statistik 18 branek a 27 asistencí v 53 utkání. Příští sezónu by měl nastupovat na univerzitě v Bostonu.
  • Celkově 153 – Tyler Vesel (C) – Za tým Omaha Lancers v letošní sezóně odehrál 49 utkání za které stihl vsítit 33 branek a 38 asistencí.
  • Celkově 183 – Keven Bouchard (G) – Nemá nijak zázračné čísla, ale olejáři věří, že má spoustu prostoru pro zlepšení. Za 24 utkání zaznamenal čísla 2,95 branky na zápas a 88,7 procentuální úspěšností.