Trade: Sam Gagner za Teddyho Purcella

Teddy Purcell, Martin Marincin.To co se očekávalo se stalo skutečností. Sam Gagner už nebude mít možnost rozvíjet svůj talent v barvách Oilers, protože byl dnes vyměněn do slunné Floridy, kde měl působit v týmu Tampa Bay Lightning, vše se nakonec ještě změnilo, protože obratem byl poslán do Arizony. Na oplátku Edmonton získal od „Blesků“ pravé křídlo Tedda Purcella a volbu v šestém kole draftu v příštím roce.

Opravdu Sam Gagner zažil velmi šílený večer, nejprve ho informoval agent, že byl vyměněn do Tampy, ale za pár hodin mu sdělil, že ho čeká další změna.

„Když jsem byl vyměněn do Tampy, tak mi agent říkal, že tím to nejspíš neskončilo, takže jsem byl připraven. Určitě jsem ale nečekal, že budu vyměněn ještě dnes. Nicméně stalo se, je to sport,“ řekl Sam Gagner.

Generální manažer „Blesků“ Steve Yerzeman po zisku Gagnera chtěl mladého Kanaďana vykoupit z jeho zbývajícího kontraktu, ale vše zhatil Maloney (GM Arizony), který přispěchal s nabídkou na trade, když nakonec mohl v týmu přivítat Gagnera a B.J. Crombeenema za sedmé kolo draftu 2015.

Graig MacTavish si může udělat další fajfku v seznamu potencionálních posil, protože Teddy Purcell by měl vyplnil křídlo druhé formace, které chtěl před novou sezónou získat. Přesněji měl za lubem sehnat urostlého hráče, který umí být platný před branou soupeře. To se mu jednoznačně povedlo, když vezmeme v potaz, že Purcell má za sebou dokonce sezónu se ziskem 65 bodů můžeme tvrdit, že v osmadvaceti má stále vše před sebou. Také nesmíme zapomenout na jeho skvělou defenzívu, kterou má jednoznačně lepší, než Sam Gagner.

Celkově Sam Gagner strávil u Oilers sedm let, ve kterých získal 295 bodů v 481 utkání. To naše nová akvizice má za sebou v NHL 401 střetnutí s bodovým ziskem 228 bodů. Nesmíme zapomenout dodat, že Purcell zažil skvělé play off v barvách „Blesků“ v sezóně 2010/11, když získal sedmnáct bodů za šest branek a jedenáct asistencí.

Dokonce jsme ušetřili 300 tisíc v platovém stropě na sezónu, protože Gagnerovi zbývalo poslední dva roky smlouvy s platem 4,8 milionů to Teddy Purcell má na rok 4,5 milionů a také dvouletou smlouvu. Při pohledu na tyto informace můžeme říct, že tento obchod byl ve všech bodech pro nás úspěšný.

Zbývá už jen poděkovat Samovi za strávené léta v našem týmu a popřát mu v novém působišti hodně štěstí.